Producenci "M3GAN" przeniosą na ekran popularną grę wideo

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Dead+by+Daylight%22%3A+b%C4%99dzie+ekranizacja+Nakr%C4%99c%C4%85+j%C4%85+producenci+kasowego+horroru+%22M3GAN%22-149804
Producenci "M3GAN" przeniosą na ekran popularną grę wideo
Firmy producenckie Atomic Monster oraz Blumhouse przymierzają się do kolejnego po "M3GAN" wspólnego projektu. Tym razem przeniosą na ekran popularną grę wideo z gatunku survival horroru pt. "Dead by Daylight".     

"Dead by Daylight": o czym opowiada gra?Wydany w 2016 roku oryginał oferuje zabawę w trybie multiplayer. Gracz wciela się w maniakalnego zabójcę lub jedną z jego czterech potencjalnych ofiar. W zależności od tego, którą rolę otrzyma, jego zadaniem będzie pozbycie się rywali lub uniknięcie śmierci poprzez ucieczkę z mapy gry.  

Od czasu premiery "Dead by Daylight" znalazło ponad 50 milionów nabywców. Jak podaje odpowiedzialne za realizację gry kanadyjskie studio Behaviour Interactive, codziennie w zabawie udział biorą dwa miliony graczy.

"Dead by Daylight" to list miłosny do świata horroru - deklaruje szef Atomic Monster, James Wan - Ekipa Behaviour stworzyła niesamowite środowisko urzekające atmosferą i pełne przerażających złoczyńców. To idealny materiał na adaptację filmową. W Atomic Monster jesteśmy wielkimi fanami tej gry i cieszymy się, że możemy wraz z Blumhouse przenieść ten sugestywny świat na duży ekran.


Atomic Monster i Blumhouse łączą siłyPrzypomnijmy: w listopadzie ubiegłego roku Atomic Monster i Blumhouse ogłosiły, że zamierzają nawiązać stałą współpracę. Pozwoli ona obu firmom wspólnie korzystać z umów dystrybucyjnych oraz infrastruktury.

Blumhouse to studio produkcyjne założone przez Jasona Bluma w 2000 roku. Punktem zwrotnym stało się wprowadzenie do kin w 2007 roku "Paranormal Activity", które dało początek  kasowemu cyklowi horrorów. Swoją pozycję studio ugruntowało m.in. dzięki współpracy z Jamesem Wanem, który wyreżyserował film grozy "Naznaczony".  Inne ważne tytuły w portfolio firmy to: "Uciekaj!", "Sinister", seria "Noc oczyszczenia", "Split", nowa trylogia "Halloween", a także  "Whiplash" i "Czarne bractwo. BlacKkKlansman".

James Wan założył Atomic Monster w 2014 roku. Do tej pory służyło ono przede wszystkim do realizacji filmów z uniwersum "Obecności". Studio ma na swoim koncie również takie filmy jak "Wcielenie" czy "Mortal Kombat".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones