Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/%22Doc+Savage%22%3A+zamiast+widowiska+z+The+Rockiem+b%C4%99dzie+serial-136615

"Doc Savage": zamiast widowiska z The Rockiem będzie serial

  • Deadline
  • autor: mp
  • Seriale
Wraca pomysł ekranizacji pulpowej serii "Doc Savage". Nie będzie to jednak zapowiadany przed sześcioma laty film kinowy. Teraz Sony i producent Neal H. Moritz myślą o serialu.

doc.jpg


Przygody Doca Savage'a publikowane były od marca 1933 roku do lata 1949 roku przez Smith Publications - w tym czasie doczekały się 181 numerów. Savage, powołany przez swojego ojca na superczłowieka, walczącego ze złem pod każdą postacią, jako dziecko wychowywany był przez specjalny zespół naukowców. Rozwijano jego sprawność fizyczną i fotograficzną pamięć, uczono sztuk walki oraz szczegółowej wiedzy z zakresu medycyny, fizyki, chemii, biologii i innych nauk. Kiedy dorósł, zaczął walkę z przestępcami i szalonymi naukowcami. W walce tej pomagała mu "Wspaniała Piątka": Monk – chemik, Ham – prawnik, Renny – inżynier, Long Tom – specjalista od elektroniki oraz Johnny – archeolog i geolog.

Przed kilkoma laty wydawało się pewne, że kinowy "Doc Savage" powstanie. Projekt miał znanego reżysera - Shane'a Blacka, twórcę "Iron Mana 3". Zaś w 2016 roku główną rolę zgodził się zagrać Dwayne Johnson. Niestety później Sony znalazło się w poważnych problemach (między innymi przez wyciek emaili) i prace nad widowiskiem zostały wstrzymane.

Po roku 2018 praktycznie w ogóle nic na jego temat nie słyszeliśmy. Moritz jednak nie zapomniał o nim. I kiedy jego telewizyjne produkcje ("Happy", "Preacher", "The Boys") zaczęły odnosić sukcesy, postanowił również z Doca Savage'a zrobić bohatera serialu.