"Dusza towarzystwa" od 19 września na DVD

Przebojowa Melissa McCarthy znowu na studiach w komedii o dojrzałej kobiecie, która po rozwodzie z mężem postanawia dokończyć studia i trafia do uczelni, gdzie studiuje jej córka. Nowa komedia w reżyserii Bena Falconea "Dusza towarzystwa" zadebiutuje na DVD już 19 września.

1.jpg


Kiedy Deanna (Melissa McCarthy) dowiaduje się niespodziewanie, że jej mąż Dan (Matt Walsh) zakochał się w innej kobiecie i teraz z nią zamierza ułożyć sobie życie, jest załamana. Zrozpaczona jedzie do swoich rodziców (Stephen Root i Jacki Weaver), którzy wypominają jej, że przed laty zrezygnowała z nauki w collegeu ponieważ zaszła w ciążę z Danem. Ta rozmowa staje się początkiem wielkiej przygody w życiu Deanny, która postanawia wykorzystać nieoczekiwaną "wolność" do tego, by dokończyć przerwane przed laty studia. Problem w tym, że musiałaby studiować na tej samej uczelni co jej nastoletnia córka Maddie (Molly Gordon). Ta z początku z rezerwą odnosi się do pomysłu matki, ale ostatecznie zgadza się przedstawiają ją swoim najlepszym przyjaciółkom Amandzie (Adria Arjona), neurotycznej Debbie (Jessie Ennis) oraz Helen (Gillian Jacobs), Wkrótce, wraz z nimi Deanna rzuci się w wir studenckiego życia i odkryje siebie na nowo.

"Dusza towarzystwa" to nowa komedia w reżyserii Bena Falconea, autora filmów "Szefowa" i "Tammy". W roli głównej w filmie wystąpiła nominowana do Oscara Melissa McCarthy ("Druhny"), prywatnie żona Bena Falconea, której partnerują dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy Matt Walsh (serial "Figurantka"), Molly Gordon (serial "Królestwo zwierząt"), dwukrotnie nominowana do Oscara Jacki Weaver ("Poradnik pozytywnego myślenia"), Stephen Root (serial "Justified. Bez przebaczenia"), dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy Maya Rudolph ("Druhny"), Gillian Jacobs (serial "Dziewczyny"), Luke Benward ("Byliśmy żołnierzami"), Adria Arjona ("Pacific Rim: Rebelia") i Jessie Ennis (serial "Zadzwoń do Saula").

Pomysłodawcami i scenarzystami "Duszy towarzystwa" Melissa McCarthy i Ben Falcone, prywatnie małżeństwo, które wcześniej zrealizowało wspólnie już komedie "Szefowa" i "Tammy".

– Uwielbiamy ze sobą pracować, każdy dzień jest wtedy zabawny. Jedynymi osobami, które tego nie lubią są nasze dzieci, które prace na planie uważają za koszmarnie nudną – żartuje Ben Falcone. – Każdy wspólny film jest dla nas nauką – dodaje Melissa McCarthy. – Nie ma lepszego sposobu poznania tajników warsztatu filmowego niż praca na planie, a później w montażowni. Takie zaangażowanie uczy nas przede wszystkim tego, żeby nie przywiązywać się do wszystkiego, co nakręciliśmy. Niekiedy, dla dobra filmu musimy wycinać sceny, które bardzo nam się podobają, ale burzą całość konstrukcji. To bardzo trudne, ale Ben doskonale sobie z tym radzi – mówi aktorka.

Prace na planie "Duszy towarzystwa" rozpoczęły się w sierpniu 2016 roku w Atlancie w stanie Georgia  trwały przez kolejnych 40 dni. Na ekrany amerykańskich kin komedia weszła 11 maja 2018 roku. Komedia zdobyła również dwie nominacje do nagród Teen Choice Awards w kategoriach "najlepszy letni film" oraz "najlepsza gwiazda letniego filmu" (Melissa McCarthy).
Informacja sponsorowana