"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" na Blu-ray i DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny%3A+Skywalker.+Odrodzenie%22+na+Blu-ray+i+DVD-137475
Lucasfilm i reżyser J.J. Abrams ponownie łączą siły, aby zabrać widzów w spektakularną podróż do odległej galaktyki. Film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" to fascynujące zakończenie sagi Skywalkerów, która zelektryzowała międzynarodową publiczność. Film zarobił w kinach na całym świecie ponad miliard dolarów. Już od 8 maja kolekcja fanów sagi będzie mogła zostać uzupełniona o najnowszą część cyklu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" na Blu-ray i DVD.


Dziewiąta i finałowa część sagi Skywalkerów połączy losy znanych z poprzednich epizodów bohaterów Lukea Skywalkera, Generał Leię Organę, Chewbaccę, C-3PO, R2-D2, Imperatora Palpatinea oraz Lando Calrissiana z postaciami znanymi z nowych odsłon "Gwiezdnych wojen", takimi jak Rey, Finn, Poe, BB-8, Maz, Rose, Generał Hux i Kylo Ren. Pojawią się też nowe twarze: Jannah - nowy sojusznik Ruchu Oporu, generał Pryde z Najwyższego Porządku oraz przemytnik Zorii Bliss.

W bonusowych materiałach dostępnych na wydaniu Blu-ray znajduje się m.in. pełnometrażowy dokument o procesie tworzenia filmu, ujawniający kulisy pracy aktorów i ekipy filmowej. Dostępny będzie również materiał zgłębiający sceny rozgrywające się na planecie Pasaana – między innymi scenę pościgu, statek, na którym Rey odkrywa rodzinne sekrety oraz nowego droida D-O. Fani serii posiadający wydanie Blu-ray będą mogli również posłuchać opowieści Warwicka Davisa – ponownie odtwarzającego postać Ewoka Wicketa, a także zespołu zajmującego się projektowaniem stworzeń, który ma na swoim koncie aż 584 roboty i potwory stworzone dla filmu.

Dodatki specjalne w wydaniu Blu-ray:
-  Dziedzictwo Skywalkerów
- Pasaana: pościg śmigaczy
- Obcy na pustyni
- D-O: klucz do przeszłości
- Warwick i syn
- Tworzenie stworzeń