"Halloween zabija": twórcy ujawniają nowe szczegóły filmu

Empire Online / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Halloween+zabija%22%3A+tw%C3%B3rcy+ujawniaj%C4%85+nowe+szczeg%C3%B3%C5%82y+filmu-138458
"Halloween zabija": twórcy ujawniają nowe szczegóły filmu
Kilka dni temu wytwórnia Universal ujawniła pierwszy teaser oraz nową (opóźnioną) datę premiery horroru "Halloween zabija" będącego kontynuacją megahitu "Halloween" z 2018 roku. Jednocześnie w magazynie "Empire" ukazał się wywiad z twórcami filmu, reżyserem Davidem Gordonem Greenem oraz współscenarzystą Dannym McBride'em. Panowie opowiedzieli w nim o kulisach swojego dzieła.

-  Jego akcja rozgrywa się tej samej nocy, kiedy zakończył się ostatni film - zdradził McBride - Wydarzenia na ekranie gromadzą wielu bohaterów filmu z 1978 roku, których nie widzieliśmy ostatnim razem. Spotykają się, aby raz na zawsze pokonać Michaela.

Green dodaje: Pierwszy film był bardziej o samotnym życiu Laurie po Michaelu, a także o jej próbach zemsty. To było osobiste. Sequel opowiada o pogrążającej się w chaosie społeczności. Pokazujemy, jak strach rozprzestrzenia się niczym wirus.

W "Halloween" Jamie Lee Curtis powraca w ikonicznej roli Laurie Strode, by w ostatecznej rozgrywce stawić czoła Michaelowi Myersowi, zamaskowanej postaci, która prześladuje ją od kiedy udało jej się uciec z morderczej zabawy halloweenowej cztery dekady temu.

"Halloween zabija" trafi na ekrany 15 października 2021 roku. Rok później w kinach zadebiutuje "Halloween Ends".