"Insygnia Śmierci część II" z miliardem dolarów na koncie!

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Insygnia+%C5%9Amierci+cz%C4%99%C5%9B%C4%87+II%22+z+miliardem+dolar%C3%B3w+na+koncie-76182
Stało się. Jako dziewiąty film w historii i największy przebój kasowy Warner Bros. "Harry Potter i Insygnia Śmierci część II" przekroczył granicę miliarda dolarów wpływów ze sprzedaży biletów na całym świecie. 318,5 miliona dolarów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a 690 milionów z pozostałych krajów. Film potrzebował zaledwie 17 dni, by przekroczyć magiczną granicę.

W weekend film pozostał najlepiej sprzedającym się obrazem poza granicami Stanów Zjednoczonych. Będąc wyświetlany w 59 krajach, zarobił 66,4 mln dolarów. Ostatnia część kinowej sagi najlepiej sprzedawała się w Niemczech (8 mln), Wielkiej Brytanii (7,3 mln) i Japonii (6,9 mln). Teraz wszyscy czekają, jak na film zareagują Chińczycy. Premiera już w tym tygodniu.

Drugie miejsce w box offisie przypadło "Captain America: Pierwsze starcie". Najnowsza superprodukcja Marvela zarobiła w weekend 48,5 mln dolarów, będąc pokazywana w 31 krajach świata. Film zadebiutował na pierwszym miejscu przynajmniej w 11 państwach, w tym w Meksyku (8,5 mln), Brazylii (6,8 mln) i Rosji (4 mln).

Na trzecim miejscu wylądowało megawidowisko "Transformers 3". Obraz zarobił 42 miliony dolarów. Łączne zagraniczne wpływy wynoszą 645 mln dolarów. Kiedy do tego dodamy 337,9 mln zarobione w Stanach, okaże się, że w sumie na koncie filmu jest już 983 mln dolarów. Przed końcem tygodnia obraz Michaela Baya jako dziesiąty w historii dołączy do grona miliarderów globalnego box office'u.

W pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsce dla "Aut 2" z wynikiem 30 mln dolarów (łącznie 217,6 mln) oraz "Hecy w zoo" (7,7 mln).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones