"Kruk" powróci latem. Zobaczcie plakat 2. sezonu

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Kruk%22+powr%C3%B3ci+latem.+Zobaczcie+plakat+2.+sezonu-142223
Latem na antenie CANAL+ oraz na serwisie streamingowym canalplus.com zadebiutuje drugi sezon serialu kryminalnego "Kruk". Nowa odsłona przygód tytułowego stróża prawa będzie zatytułowana "Kruk. Czorny Woron nie śpi". Poniżej możecie zobaczyć plakat produkcji.


Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk (Michał Żurawski) w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się – Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie. Jednocześnie targany nieprzepracowaną przeszłością Kruk desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz.  Nękające go od narodzin syna Maksa niekontrolowane problemy z agresją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wchodzi na ścieżkę mafijnych powiązań.

Za drugą serię, podobnie jak przy "Kruk. Szepty słychać po zmroku", odpowiadają – autor scenariusza Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca. Autorami formatu są Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł, zdjęcia wykonał Witold Płóciennik, za skomponowanie muzyki odpowiada Bartosz Chajdecki. Scenografia to Agata Stóżyńska, kostiumy – Ewa Różewska, charakteryzacja –  Iza Andrys. Montażystą serialu jest Piotr Kmiecik, kierownikiem produkcji jest Aleksandra Skraba.