"Kruk" powraca do CANAL+! Poznaj Magiczne Podlasie

https://www.filmweb.pl/news/%22Kruk%22+powraca+do+CANAL%2B+Poznaj+Magiczne+Podlasie-142883
"Kruk" powraca do CANAL+! Poznaj Magiczne Podlasie

"Kruk. Czorny Woron nie śpi" – drugi sezon serialu opowiadającego o walce komisarza Adama Kruka z białostocką przestępczością zadebiutuje już 9 lipca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanale CANAL+ PREMIUM. W nowej odsłonie, podobnie jak w pierwszej, ogromną rolę odegrają pełne mistycznej aury podlaskie plenery oraz motyw szeptuchy, która zmierzy się z demonami przeszłości nękającymi głównego bohatera.Scenarzysta Jakub Korolczuk oraz antropolog kultury, Małgorzata Charyton, która pełniła rolę konsultantki w serialu zaznajamiają widzów z działalnością podlaskich szeptuch. Jakie choroby społeczeństwa leczą? Skąd się wzięły? Jaką rolę w lokalnej kulturze pełnią? I przede wszystkim – jak ważna jest Szeptucha dla tytułowego bohatera serialu KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI? Jej nieoceniona pomoc Krukowi i motyw odprawianych przez nią rytuałów będzie w drugim sezonie jeszcze wyraźniejszy. To właśnie u lokalnej znachorki Adam Kruk będzie szukał rozwiązania swoich problemów, zakorzenionych głęboko w przeszłości.

Jakub Korolczuk scenarzysta serialu.

"W tradycji ludowej choroba jest personifikowana i to do niej zwraca się szeptucha. Trochę jak egzorcysta"
– mówi Małgorzata Charyton, etnolog i antropolog kultury.

Na Podlasie wrócą bohaterowie znani z pierwszego sezonu, ale pojawią się również nowe postaci – w roli ambitnej policjantki Justyny wystąpi Magdalena Koleśnik, w roli komisarza Kołeckiego – Leszek Lichota. Aktorzy opowiadają o swoich wrażeniach związanych z wyjątkowymi plenerami Podlasia, które jest nie mniej istotnym bohaterem serialowej opowieści."Podlasie to jeden z bohaterów serialu "Kruk". Przyroda Podlasia jest skromna, ale jednocześnie ta skromność jest bardzo piękna. Wydaje mi się, że przez to Podlasie jest szczere i konfrontuje Cię z prawdą"
Magdalena Koleśnik.

"Ta inność tego miejsca, przebłyski mistycyzmu, coś magicznego – to wszystko przenosi się przez ekran i to jest duża wartość i Podlasie w tym pomaga"
– mówi Leszek Lichota, odtwórca roli komisarza Kołeckiego.

FabułaNa Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk (Michał Żurawski) w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się – Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie.

Premiera drugiego sezonu "Kruk. Czorny Woron nie śpi" już 9 lipca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanale CANAL+ PREMIUM dostępnym przez satelitę i sieci kablowe.

Cały pierwszy sezon "Kruk. Szepty słychać po zmroku", jak i wszystkie pozostałe seriale CANAL+ ORIGINAL, można już teraz oglądać online na canalplus.com. Tam też znajduje się więcej informacji i materiały specjalne o drugim sezonie.


CANAL+ onlineCANAL+ online to serwis streamingowy będący połączeniem unikalnych seriali, filmów i dokumentów na życzenie oraz sportu i informacji na żywo. Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym. Z serwisu CANAL+ online można korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, aplikację w telewizorze z systemem Android TV oraz Apple TV. Serwis wspiera również technologię AirPlay oraz Google Cast, co pozwala na wygodnie przesyłanie obrazu z urządzenia mobilnego na telewizor. Z serwisu można korzystać na dwóch urządzeniach w tym samym momencie. W ofercie CANAL+ online znajduje się wiele tysięcy polskich i zagranicznych tytułów od najlepszych dostawców na rynku m.in. CANAL+ PREMIUM, HBO, Ale kino+ czy FOX.

Szczegóły oferty poznasz na canalplus.com oraz w specjalnej sekcji CANAL+ na Filmwebie.
Informacja sponsorowana