Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Minecraft%22+nie+trafi+do+kin+za+miesi%C4%85c...+tylko+w+marcu+2022+roku-132697

"Minecraft" nie trafi do kin za miesiąc... tylko w marcu 2022 roku

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy, Gry
Pod koniec maja do kin miała wejść animacja "Minecraft". Warner Bros. właśnie poinformował o przesunięciu daty premiery. I nie jest to zmiana liczona w miesiącach, ale w latach! Studio planuje wprowadzić widowisko do amerykańskich kin w marcu 2022 roku.

6347.7.jpg


Ci, którzy śledzą informacje dotyczące animacji, zapewne nie są zaskoczeni. "Minecraft" rodzi się w straszliwych bólach i już raz miał drastycznie przesuniętą datę premiery (z czerwca 2017 roku na maj 2019). W 2018 dowiedzieliśmy się z kolei, że wszystkie prace nad filmem trzeba zacząć od nowa. Rob McElhenney pożegnał się z posadą reżysera. Odrzucono również scenariusz Jasona Fuchsa.

Miejsce tego ostatniego zajęli Adam i Aaron Nee. Nie zagrzali jednak długo miejsca. Na początku tego roku dowiedzieliśmy się, że nowym reżyserem i scenarzystą filmu został Peter Sollett ("Nick i Norah", "Tytuł do praw").

"Minecraft" powstanie na bazie słynnej gry z otwartym światem, w którym elementy eksploracji i walki łączą się z edytorem wirtualnych rzeczywistości. Gracze mogą stworzyć z cyfrowych "klocków" praktycznie każdą konstrukcję, jaka im przyjdzie do głowy. Społeczność "Minecrafta" tworzy ponad 90 milionów zarejestrowanych użytkowników.

zobacz też: