"Pierwszy gol": Fassbender trenuje najgorszą kadrę w piłce. Ale nie Polaków

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Pierwszy+gol%22%3A+Fassbender+trenuje+pi%C5%82karzy+w+nowym+filmie+Taiki+Waititiego-152362
"Pierwszy gol": Fassbender trenuje najgorszą kadrę w piłce. Ale nie Polaków
Czekacie na nowy film nowozelandzkiego reżysera Taiki Waititiego ("JoJo Rabbit", "Thor: Ragnarok") "Next Goal Wins"? Jeśli tak, to mamy dla Was niespodziankę, czyli kolejną porcję zdjęć z produkcji. A na nich Michael Fassbender trenujący najgorszą reprezentację świata. 

"Pierwszy gol" - zobacz nowe zdjęcia

"Pierwszy gol" -  o czym opowiada nowy film Taiki Waititiego z Michaelem Fassbenderem?Fabuła "Next Goal Wins" bazuje na nagradzanym dokumencie z 2014 roku pod tym samym tytułem. Opowiada on historię samoańskiej drużyny piłkarskiej, która od czasu porażki w 2001 roku z Australią (31:0) przegrywała wszystkie spotkania. Mimo to  piłkarze tego kraju nie zrezygnowali z marzeń o kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii w 2014 roku. W osiągnięciu celu miał im pomóc holenderski trener Thomas Rongen (w tej roli Michael Fassbender).

Waititi napisał scenariusz filmu we współpracy z Iainem Morrisem ("Seksualni, niebezpieczni"). Realizację sfinansowało należące do Disneya studio Searchlight, z którym reżyser współpracował ostatnio przy "Jojo Rabbit".


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones