"Prawdziwy ból": Jesse Eisenberg i Kieran Culkin w Polsce. Zobaczcie

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Prawdziwy+b%C3%B3l%22%3A+Eisenberg+i+Culkin+w+Polsce.+Zobaczcie+zwiastun-156134
"Prawdziwy ból": Jesse Eisenberg i Kieran Culkin w Polsce. Zobaczcie
źródło: Materiały prasowe
Zobaczcie zwiastun nakręconego w Polsce komediodramatu "Prawdziwy ból" ("A Real Pain"), którego gwiazdami są Jesse Eisenberg i Kieran Culkin. Eisenberg, który również napisał i wyreżyserował film, pozdrawia w trailerze widzów z Polski.
   

O czym opowiada "A Real Pain"?GettyImages-1467335102.jpg Getty Images © Stephane Cardinale - Corbis


"A Real Pain" Eisenberg oraz znany z "Sukcesji" Kieran Culkin wcielają się w kuzynów, którzy wyruszają w podróż do Polski, aby uhonorować zmarłą babcię i poznać swoje korzenie. W efekcie dołączają do wycieczki po miejscach związanych z Holokaustem.         

W rozmowie z polskim "Vogue" Eisenberg przyznał: mój film to list miłosny do Polski. Kieran zauroczył się tym krajem, ponieważ grana przez niego postać zafascynowała się jego bogatą tradycją, a on zidentyfikował się z jej wiedzą oraz uczuciami. Wielu amerykańskich Żydów uważa, że Polska była negatywną częścią ich historii. Ja czuję inaczej. Polska to miejsce, w którym moja rodzina żyła i prosperowała, dopóki Niemcy nie rozpoczęli wojny. Chciałem poprzez film pokazać jej najpiękniejszą, spektakularną stronę.             
  
Nominowany do Oscara za rolę w "Social Network" Eisenberg przyznaje, że od lat nosił się z zamiarem nakręcenia filmu w Polsce. Kręciliśmy w całym kraju. W pięciu miastach. W pociągach, samolotach, na lotniskach – relacjonuje aktor. – Przy pomnikach Postania Warszawskiego i Bohaterów Getta w Warszawie, w obozie koncentracyjnym Majdanek, na starych cmentarzach w Lubelskiem. Pamięć o niektórych z tych miejsc wiąże się z niewyobrażalnym bólem. Zależało nam, by oddać im właściwy szacunek.

"A Real Pain" – zwiastun filmu

"A Real Pain": Polacy zaangażowani w realizacjęJedną z producentek "A Real Pain" jest Ewa Puszczyńska, która ma na koncie m.in. takie głośne filmy jak "Ida", "Zimna wojna", "Aida" oraz tegoroczna "Strefa interesów". Stanowisko producentki piastuje również Emma Stone, koleżanka Eisenberga z planu dwóch części "Zombieland". 

Za zdjęcia do filmu odpowiada Michał Dymek. Scenografię stworzyła Mela Melak, a kostiumy - Małgorzata Fudala. W obsadzie "A Real Pain" znaleźli się aktorzy z Polski: Jakub Gąsowski, Piotr Czarniecki, Krzysztof Jaszczak, Marek Kasprzyk i Jakub Pruski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones