"Rebel Moon – część 2: Zadająca rany": Netflix pokazał nowy zwiastun. Zack Snyder stworzył swoje "Gwiezdne wojny"?

https://www.filmweb.pl/news/%22Rebel+Moon+%E2%80%93+cz%C4%99%C5%9B%C4%87+2%3A+Zadaj%C4%85ca+rany%22%3A+Netflix+pokaza%C5%82+nowy+zwiastun.+Zack+Snyder+stworzy%C5%82+swoje+%22Gwiezdne+wojny%22-154650
"Rebel Moon – część 2: Zadająca rany": Netflix pokazał nowy zwiastun. Zack Snyder stworzył swoje "Gwiezdne wojny"?
źródło: Materiały prasowe
Netflix zaprezentował zwiastun widowiska science fiction "Rebel Moon - Część 2: Zadająca rany". Film w reżyserii Zacka Snydera ("300", "Człowiek ze stali") zadebiutuje na ekranach 12 kwietnia.   

Rebel Moon - Część 2: Zadająca rany": zobacz zwiastun
O czym opowiada "Rebel Moon"?Gdy spokojnej kolonii na skraju galaktyki zagrażają potężne armie, największą nadzieją na przetrwanie mieszkańców staje się żyjąca wśród nich tajemnicza Kora (Sofia Boutella). Mając za zadanie znaleźć wyszkolonych wojowników, którzy zjednoczą się z nią w walce, Kora zbiera grupkę outsiderów, powstańców, wieśniaków i wojennych sierot z różnych światów, których łączy potrzeba odkupienia i zemsty. W bitwie o losy galaktyki powstaje nowa armia bohaterów.  

"Rebel Moon – część 2: Zadająca rany" to kontynuacja epickiej sagi o Korze i ocalałych żołnierzach gotowych na każde poświęcenie. Razem z dzielnymi mieszkańcami Veldt stają oni do walki w obronie niegdyś spokojnej wioski, a teraz domu dla tych, którzy w walce z Macierzą stracili niemal wszystko. W przededniu wielkiej bitwy każdy z wojowników musi zmierzyć się też z własną przeszłością i raz jeszcze przypomnieć sobie powody podjęcia walki. Kiedy opresyjne siły z całą mocą uderzają w rozpalającą się rebelię, wykuwają się przyjaźnie, powstają bohaterowie i rodzą się legendy.

W obsadzie "Rebel Moon" znaleźli się m.in.: Sofia Boutella, Anthony Hopkins, Charlie Hunnam, Djimon Hounsou, Doona Bae, Ray Fisher, Cary Elwes, Corey Stoll, Michiel Huisman oraz Stuart Martin.


"Rebel Moon", czyli odrzucony pomysł na "Gwiezdne wojny"W 2012 roku, kiedy LucasFilm zastanawiało się, jak wskrzesić "Gwiezdne wojny", Snyder zaproponował studiu realizację widowiska przypominającego "Siedmiu samurajów" Kurosawy, tyle że z dzielnymi Jedi w centrum opowieści. Wytwórnia ostatecznie odrzuciła pomysł, decydując się na "Przebudzenie Mocy". Snyder najwyraźniej nie zapomniał o swoim koncepcie i po sporych zmianach w fabule postanowił wykorzystać go dla Netfliksa.


Za fabułę "Rebel Moon" odpowiadają te same osoby, z którymi Snyder współpracował przy swoim poprzednim netfliksowym przedsięwzięciu, "Armii umarłych": Shay Hatten i Kurt Johnstad. Snyder liczy, że film da początek nowemu ekranowemu uniwersum.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones