"Ryś i spółka" i "Renifer Niko" na DVD

Informacja nadesłana przez dystrybutora /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ry%C5%9B+i+sp%C3%B3%C5%82ka%22+i+%22Renifer+Niko%22+na+DVD-67588
W sklepach można już znaleźć wydania DVD dwóch uroczych animacji - "Renifer Niko ratuje święta" oraz "Ryś i spółka". Obie bajki są wzruszającymi opowieściami i zwierzętach, które w poszukiwaniu przygody i miłości wpędzają się w nie lada kłopoty.


"Ryś i spółka" to wyprodukowana przez Antonio Banderasa (seria "Shrek") historia pechowego rysia Ryśka (Marcin Hycnar), który wraz z grupą przyjaciół próbuje pokrzyżować plany podstępnego porywacza zwierząt Warczaka (Artur Dziurman) i uwolnić uprowadzoną rysicę Krysię (Julia Kamińska). Za polski dubbing odpowiada studio PRL, w którym powstała też oprawa dźwiękowa hitowych "Disco robaczków".

Małego renifera Niko samotnie wychowała mama, ponieważ jego tata jest członkiem legendarnej Powietrz­nej Eskadry Świętego Mikołaja. Niko nigdy nie spotkał taty, ale bardzo go podziwia i chciałby w przyszłości być taki jak on. Marzy o tym, aby dostać się do ekipy najbardziej odlotowych reniferów – reniferów Świętego Mikołaja. Kiedy stado głodnych wilków, któremu przewodzi Czarny Wilk, napada na renifery, Niko postanawia zwrócić się o pomoc do taty. Aby go odnaleźć i pokrzyżować niecne plany wrogów, mały renifer razem z przyjaciółmi – wiewiórką Juliusem i łasicą Wilmą – wyrusza w długą i niebezpieczną podróż. Stawka jest wy­soka – wilki zagrażają nie tylko rodzinie Niko, ale całemu światu – chcą zniszczyć święta Bożego Narodzenia...