"Spartakus: Bogowie Areny" - premiera 5 marca w HBO

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/%22Spartakus%3A+Bogowie+Areny%22+-+premiera+5+marca+w+HBO-71022
W pierwszą sobotę marca HBO pokaże długo oczekiwany prequel serialu "Spartakus: Krew i piach". Produkcja "Spartakus: Bogowie areny" opowiada o czasach, kiedy młody Batiatus przejmuje kontrolę nad ludusem. Składający się z sześciu odcinków serial wyróżnia się sekwencjami widowiskowych walk i zmysłowymi scenami erotycznymi. Premiera serialu odbędzie się w sobotę, 5 marca o godz. 22.00 w HBO.


Rzymska Kapua, pierwszy wiek przed naszą erą. Nadchodzi moment, na który długo czekał młody Batiatus, szykując się do przejęcia władzy nad należącym do ojca ludusem. Jest gotów zdradzić wszystkich i wszystko, by rozsławić swoją szkołę. U jego boku wiernie trwa lojalna i wyrachowana Lukrecja, która - gdy wymaga tego sytuacja - zdobywa przewagę dzięki pomocy swej przyjaciółki, Gai. Batiatus i Lukrecja to para, która nie zawaha się przed niczym, by zdobyć fortunę i władzę w Kapui. Ich ludu rozsławiają zwycięstwa Gannikusa, który ma szansę być najlepszym wojownikiem w Kapui, ale może go zgubić miłość do kobiet i wina.


W serialu występują: John Hannah ("Mumia") jako Batiatus, Lucy Lawless ("Xena - wojownicza księżniczka") jako Lukrecja, Peter Mensah ("300") jako Oenomaus, Dustin Clare ("Porachunki") jako Gannikus, Jaime Murray ("Przekręt") jako Gaja i Marisa Ramirez ("General Hospital") jako Melitta.

Mini-serial "Spartakus: Bogowie areny" składa się z sześciu odcinków. Pierwszy odcinek będzie miał premierę w sobotę, 5 marca o godz. 22.00 w HBO. Premiery kolejnych odcinków będzie można oglądać co sobotę o tej samej porze. Powtórki będzie można oglądać w środy po 22.000 w HBO oraz w niedziele około 22.00 w HBO2.