"Syberiada polska" - ruszyły zdjęcia

Informacja nadesłana przez producenta /
https://www.filmweb.pl/news/%22Syberiada+polska%22+-+ruszy%C5%82y+zdj%C4%99cia-65032
Ruszyły zdjęcia do nowej polskiej produkcji historycznej - filmu "Syberiada polska". Film w reżyserii Janusza Zaorskiego będzie opowiadał o jednym z najsmutniejszych epizodów polskiej historii - losach Polaków deportowanych przez radzieckie NKWD na Syberię w roku 1940.  

Podstawą scenariusza, który zgodzili się napisać Michał Komar i Maciej Dutkiewicz, jest znakomita i wielokrotnie nagradzana epicka powieść Zbigniewa Domino również pod tytułem "Syberiada polska". Autor sam doświadczył losu Sybiraka, stąd sama powieść jest oparta na historycznych, udokumentowanych faktach i materiałach.

Jest poważna szansa, aby film "Syberiada polska" wpisał się w najważniejszy nurt polskiego kina: nurt filmów o wolności! Dla reżysera taki scenariusz to najwyższy stopień trudności. Cztery pory roku, trzy kraje (Polska, Ukraina, Rosja), dwa kontynenty. Absolutnie warto. Epicki rozmach scenariusza, to wreszcie szansa, żeby reżyserować z "grającym" pierwszym planem, drugim i trzecim. Przede mną być może największe wyzwanie w mojej dotychczasowej twórczości. Jestem gotów! - mówi Janusz Zaorski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones