"Ted" plagiatem?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ted%22+plagiatem-106251
Kalifornijskie studio Bengal Mangle Productions pozwało Setha MacFarlane'a i jego wytwórnię. Sprawa dotyczy głównego bohatera komedii "Ted", który rzekomo nie jest oryginalną kreacją MacFarlane'a.
W 2008 roku w studiu Bengal Mangle Productions powstał scenariusz zatytułowany "Acting School Academy", w którym pojawiała się postać pluszowego misia imieniem Charlie - nieprzebierającego w słowach kobieciarza.

W pozwie czytamy, że Charlie - podobnie jak Ted - mieszka wśród dorosłych i przyjaźni się jedynie z ludźmi. Ma słabość do alkoholu, palenia, prostytutek; generalnie jest wulgarną, ale zabawną postacią.

"Acting School Academy" stało się serialem internetowym pokazywanym na serwisach YouTube, Facebook, iTunes czy Vimeo. Między lipcem 2009 a czerwcem 2012 obejrzało go co najmniej 1.2 miliona osób. "Ted" w reżyserii i ze scenariuszem MacFarlane'a miał premierę 29 czerwca 2012. Film zarobił na świecie ponad 550 milionów dolarów i stał się najlepiej zarabiającą komedią dla dorosłych (z kategorią R) roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones