"Thor: Ragnarok" na Blu-ray i DVD już 14 marca

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Thor%3A+Ragnarok%22+na+Blu-ray+i+DVD+ju%C5%BC+14+marca-127318
Thor, nordycki bóg piorunów i członek superbohaterskiej drużyny Avengers, powraca w trzeciej, spektakularnej części swoich filmowych przygód. Superprodukcja "Thor: Ragnarok" z Chrisem Hemsworthem w roli tytułowej zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD już 14 marca.


Dwa lata po bitwie o Sokowię (przedstawionej w filmie "Avengers: Czas Ultrona") Thor (Chris Hemsworth) przemierza wszechświat w poszukiwaniu potężnych Kamieni Nieskończoności. Podczas jednej z wypraw zostaje uwięziony przez demona ognia Surtura, od którego dowiaduje się, że jego ojciec Odyn (Anthony Hopkins) porzucił Asgard, który - co grosza - niebawem zostanie zniszczony w czasie Ragnarok, zapowiadanej od wieków nordyckiej apokalipsy.

Z pomocą swojego brata Lokiego (Tom Hiddleston) oraz potężnego czarnoksiężnika Stephena Strangea (Benedict Cumberbatch) Thor odnajduje ojca w ostatnich chwilach  jego życia. Po śmierci Odyna wolność odzyskuje potężna i okrutna Hela (Cate Blanchett), siostra Thora i Lokiego, którą przerażony jej potęgą Odyn uwięził przed tysiącami lat. Teraz Hela pała żądzą zemsty i zrobi wszystko by przejąć Asgard i objąć władzę nad światem. Jedynymi, którzy mogą ją powstrzymać są Thor, Loki, nieustraszony Hulk (Mark Ruffalo) oraz waleczna Walkiria (Tessa Thompson).

"Thor: Ragnarok" to już trzeci pełnometrażowy film poświęcony przygodom Thora i siedemnasta produkcja spod szyldu Marvel Cinematic Universe – filmowego uniwersum, w którym spotykają się bohaterowie najsłynniejszych i najpopularniejszych komiksowych serii publikowanych przez wydawnictwo Marvel. Obraz wyreżyserował nominowany do Oscara Taika Waititi (autor m.in. głośnej komedii "Co robimy w ukryciu"), a w rolach głównych wystąpili Chris Hemsworth ("Avengers: Czas Ultrona"), laureat Złotego Globu Tom Hiddleston ("Kong: Wyspa Czaszki"), zdobywczyni dwóch Oscarów Cate Blanchett ("Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"), laureat Złotego Globu Idris Elba ("Pacific Rim"), nominowany do Oscara Jeff Goldblum ("Dzień Niepodległości"), Tessa Thompson ("Creed: Narodziny legendy"), Karl Urban ("Dredd"), trzykrotnie nominowany do Oscara Mark Ruffalo ("Avengers: Czas Ultrona"), zdobywca Oscara Anthony Hopkins ("Rytuał") oraz nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch ("Doktor Strange").

Po zrealizowanych z niezwykłym rozmachem superprodukcjach "Thor" oraz "Thor: Mroczny świat" przyszedł czas "nowe otwarcie" filmowych przygód nordyckiego boga. "Thor: Ragnarok" jest w przeciwieństwie do wcześniejszych produkcji znacznie bardziej swobodny, a humor odgrywa w nim kluczową rolę.

– Siłą, która sprawiła, że nowe przygody Thora są tak inne od wcześniejszych jest reżyser Taika Waititi – mówi Chris Hemsworth, odtwórca roli Thora. – Wszyscy czuliśmy, że to dobra pora, by pokazać widzom coś nowego. Wszyscy też chcieliśmy to zrobić, ale dopiero Taika powiedział nam jak to zrobić. Praca z nim była niesamowitą przygodą. Na planie sypał pomysłami jak z rękawa. Cały czas zachęcał nad do większego wysiłku, a przede wszystkim do improwizacji. Pokazywał nam, że warto podejmować ryzyko. "Thor: Ragnarok" to film, z którego jestem najbardziej dumny, a pracę przy nim będę wspominał jeszcze przez długie lata – dodaje aktor.

Światowa premiera filmu odbyła się 10 października 2017 roku w El Captain Theatre w Los Angeles. Dwa tygodnie później "Thor: Ragnarok" trafił na ekrany kin. Obraz został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez widzów jak i krytyków. W Polsce w pierwszy weekend wyświetlania zobaczyło go ponad 224 tysiące widzów (w sumie w naszym kraju "Thor: Ragnarok" zgromadził w kinach blisko 700 tysięcy widzów). W pierwszy weekend wyświetlania za oceanem film wygenerował w notowaniach box office wynik na poziomie 122 milionów dolarów. Na całym świecie w dystrybucji kinowej "Thor: Ragnarok" zarobił ponad 850 milionów dolarów co dało mu dziewiąte miejsce na liście najbardziej dochodowych produkcji roku.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY:
Reportaże: Odkryj w sobie Thora, Twarde Kobiety: Hela i Walkiria, Korg, Sakaar: na granicy światów, Inspiracje twórców
Gagi
Spotkanie z Darrylem
10 lat Marvel Studios – ewolucja bohaterów
Sceny niewykorzystane
8-bitowe wizualizacje: Bitwa statków na Sakaar, Ostateczna bitwa na moście
Komentarz audio

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones