Szef Marvela oszukał gwiazdę "Shazama"? Poszło o "Thora"

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zachary+Levi+zdradzi%C5%82%2C+%C5%BCe+szef+Marvela%2C+Kevin+Feige%2C+oszuka%C5%82+go+w+sprawie+roli+w+%22Thorze%22-150098
Szef Marvela oszukał gwiazdę "Shazama"? Poszło o "Thora"
źródło: Getty Images
autor: Amanda Edwards
Zachary Levi obecnie najbardziej znany jest jako odtwórca roli Shazama w kinowym uniwersum DC. Aktor pojawił się jednak wcześniej w uniwersum Marvela, gdzie wystąpił jako Fandral, jeden z kompanów Thora. W jednym z najnowszych wywiadów Levi zdradził, że Kevin Feige, szef Marvel Studios, wprowadził go w błąd w kwestii jego roli.

Zachary Levi miał mieć większą rolę w MCU?
Levi miał zagrać Fandrala już w pierwszym "Thorze", ale musiał zrezygnować ze względu na konflikt terminów z innym projektem. Zastąpił go wówczas Josh Dallas. Kiedy ten nie mógł jednak wrócić do roli przy okazji kolejnej części, Levi okazał się dostępny. Ostatecznie wystąpił jako Fandral w dwóch filmach, "Thor: Mroczny świat" (2013) i "Thor: Ragnarok" (2017).

W wywiadzie dla "Happy, Sad, Confused Podcast" aktor zdradził jednak, że Kevin Feige obiecał mu, że rola Fandrala będzie rozbudowana w "Mrocznym świecie". Tak się jednak nie stało.

Feige spytał, czy Zach chciałby wrócić do tej roli. A ja, szczerze mówiąc, nalegałem na rozmowę z nim. Z dwóch powodów. Po pierwsze, zobaczyłem pierwszy film i nie miałem wrażenia, żeby trójka kompanów Thora została wykorzystana w szczególnie wdzięczny sposób. Spytałem więc, czy tym razem będzie tak samo, bo jeśli tak, nie mam ochoty tego robić. A on na to: "Nie, nie, nie. To będzie duża część filmu". Jak się jednak okazało: niezbyt, zdradził Levi.

Rola Leviego w "Ragnaroku" była jeszcze mniejsza. Fandral pojawił się na chwilę, po czym został zabity przez Helę (Cate Blanchett).

O czym opowiada "Shazam: Gniew bogów"?
"Shazam! Gniew bogów" kontynuuje opowieść o niesfornym nastolatku Billym Batsonie, który po wypowiedzeniu magicznego słowa "SHAZAM!" zamienia się w dorosłego superbohatera (Zachary Levi) obdarzonego mocami mitycznych postaci. Tym razem będzie musiał stawić czoła córkom Atlasa, którymi są Anthea (Rachel Zegler), Hespera (Helen Mirren) i Kalypso (Lucy Liu).

Film wszedł do polskich kin 17 marca 2023.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones