"To: Rozdział 2" już na Blu-ray i DVD

  • Informacja nadesłana
  • DVD/Blu-ray, Filmy
Jeden z najwyżej ocenionych horrorów powraca. "TO: Rozdział 2" to kontynuacja przerażającej historii zapoczątkowanej w poprzedniej produkcji. Film wyreżyserowany przez Andyego Muschiettiego z Jessicą Chastain, Jamesem McAvoyem i Billem Haderem w rolach głównych jest już dostępny na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD.

TO2_PLAKAT.jpg

"TO: Rozdział 2" to kontynuacja entuzjastycznie przyjętego przez krytyków przeboju kinowego z 2017 roku. Horroru, który na nowo zdefiniował ten gatunek filmowy, a zarazem wyszedł poza jego ramy, stając się częścią kulturowego ducha epoki. W związku z tym, że zło wkrada się do miasteczka Derry, w stanie Maine, co 27 lat, film "TO: Rozdział 2ponownie gromadzi jego bohaterów, z których każdy już dawno poszedł w swoją stronę - tym razem jako dorosłych, prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie z 2017 roku.

Demoniczny klaun znany z filmu "TO" powraca i znowu zabija. Kiedy wieść o tym dociera do Mikea Hanlona (Isaiah Mustafa), jednego z "Klubu Frajerów", ten zwołuje dawnych kolegów i koleżanki, by dotrzymali obietnicy jaką dali sobie kilkanaście lat wcześniej – jeśli Pennywise powróci, ponownie stawią mu czoła. Większość z nich ma mgliste wspomnienia na temat dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa. Wyjątkiem jest Stanley Uris (Andy Bean), który po telefonie Mikea odbiera sobie życie. Pozostali, czyli Bill Denbrough (James McAvoy), Ben Hanscom (Jay Ryan), Beverly Marsh (Jessica Chastain), Richie Tozier (Bill Hader) i Eddie Kaspbrak (James Ransone) wracają do Derry, gdzie przygotowują się do kolejnej walki z Pennywisem. Nie wiedzą, że ich przeciwnikiem będzie nie tylko klaun, ale również ich dawny prześladowca Henry Bowers (Teach Grant), który z pomocą Pennywisea uciekł ze szpitala psychiatrycznego i jest gotów na wszystko, by pomścić upokorzenie jakiego – jak uważa – doznał przed laty ze strony "Klubu Frajerów".

"TO: Rozdział 2" jest dziełem reżysera Andyego Muschiettiego, który dzięki filmowi "TO" z 2017 trafił do grona najbardziej rozchwytywanych filmowców w Hollywood. W rolach głównych w kontynuacji wystąpili: dwukrotnie nominowana do Oscara Jessica Chastain ("Służące"), nominowany do Złotego Globu James McAvoy ("Glass"), dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Bill Hader (serial "Barry"), Isaiah Mustafa ("Szefowie wrogowie"), Jay Ryan (serial "Tajemnice Laketop"), James Ransone (seria "Generation Kill. Czas wojny") oraz Andy Bean (serial "Power"). W rolę Pennywisea ponownie wcielił się fenomenalny Bill Skarsgård ("Deadpool 2").

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY:
- Komentarz reżysera Andyego Muschiettiego

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
- W poszukiwaniu świateł śmierci

zobacz też: