"Toy Story 4" z nową fabułą

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Toy+Story+4%22+z+now%C4%85+fabu%C5%82%C4%85-126656
Ponad pół roku zajęło Pixarowi posprzątanie chaosu, w jaki popadło "Toy Story 4". Wszystko jednak wskazuje na to, że studio jest już ponownie gotowe zająć się najnowszą odsłoną przebojowego cyklu animacji. Właśnie zatrudniona została scenarzystka, która przygotuje nową fabułę.


Angaż otrzymała nieznana jeszcze szerszej publiczności Stephany Folsom. Co prawda pracowała ona nad tekstem komiksowego widowiska "Thor: Ragnarok", ale Gildia Scenarzystów nie zgodziła się na umieszczenie jej nazwiska w napisach. Jest też autorką tekstu "A Space Odyssey Or: How Kubrick Learned To Stop Worrying And Land On The Moon", który w 2013 roku trafił na Czarną Listę (zestawienie najlepszych niezrealizowanych scenariuszy). Opowiadał on o tym, jak NASA przekonuje Stanleya Kubricka, by zainscenizował fałszywe lądowanie na Księżycu.

Przypomnijmy, że pierwotnie scenariusz "Toy Story 4" mieli napisać wspólnie: Rashida Jones i Will McCormack. Porzucili projekt, a w mediach pojawiły się doniesienia na temat tego, że powodem było niestosowne zachowanie Johna Lassetera (jednego z szefów Pixara i współreżysera animacji) wobec Jones. Ta zaprzeczyła rewelacjom medialnym i stwierdziła, że poszło o różnice artystyczne i filozoficzne. Jednak sam Lasseter został oskarżony przez wiele pracownic Pixara o niestosowne zachowanie i wycofał się nie tylko z reżyserowania "Toy Story 4", ale też wziął kilkumiesięczny urlop znikając w ogóle z wytwórni.

Obecnie jedynym reżyserem "Toy Story 4" pozostaje debiutujący w tej roli scenarzysta "W głowie się nie mieści" Josh Cooley. Premiera planowana jest na lipiec 2019 roku.