"Tyler Rake 3" w drodze w na ekran. Reżyser i Netflix potwierdzają threequel

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Tyler+Rake+3%22+w+drodze+w+na+ekran.+Re%C5%BCyser+i+Netflix+potwierdzaj%C4%85+threequel-151204
"Tyler Rake 3" w drodze w na ekran. Reżyser i Netflix potwierdzają threequel
Zaledwie dzień po premierze filmu akcji "Tyler Rake 2" Netflix ogłosił, że trwają prace nad trzecią częścią przygód tytułowego niezniszczalnego najemnika. W roli głównej powróci Chris Hemsworth, a za kamerą stanie były kaskader Sam Hargrave, który nakręcił także pierwszą i drugą część.


O serii "Tyler Rake"Pierwszy "Rake" z 2020 roku był adaptacją powieści graficznej "Ciudad" autorstwa Ande Parksa oraz braci Russo ("Avengers: Koniec gry", "Gray Man"). Tytułowy bohater przyjmuje zlecenie odbicia z rąk porywaczy syna międzynarodowego barona narkotykowego. Nie zdaje sobie jednak sprawy, jak ogromnego ryzyka się podejmuje. Realizacja tej śmiertelnie niebezpiecznej misji w mrocznym półświatku handlarzy bronią i narkotykami graniczy z niemożliwością i na zawsze odmienia życia Rake'a i porwanego chłopca. 


W dwójce elitarny komandos, który właśnie wyrwał się z objęć śmierci, kolejny raz otrzymuje ryzykowne zadanie. Teraz ma uratować uwięzioną rodzinę bezwzględnego gruzińskiego gangstera. Sprawa ma wymiar osobisty: żona bandziora jest siostrą byłej partnerki Rake'a. Wyprawa do Europy Wschodniej okazuje się dla bohatera szansą na odkupienie dawnych grzechów.

W obsadzie "Tylera Rake'a 2" prócz Hemswortha znajdują się m.in. Olga Kurylenko, Golshifteh Farahani, Adam Bessa oraz Tornike Gogrichiani. Autorem scenariusza jest Joe Russo, który wraz z bratem piastuje również stanowisko producenta.   

W naszej recenzji filmu czytamy: nie ma tu chyba ani jednego ujęcia, w którym kamera nie drgnęłaby dla zasady choćby o milimetr, to kino pośpieszne, nerwowe, ale i z nerwem. Tyle że, zdaje się, o samym Rake'u nie ma tu już nikt więcej do powiedzenia, to istny golem, czołg, pod którego piąchami padłby pewno i sam nordycki bóg grzmotu i pioruna, a wszystkie te jego rozterki to jedynie odskocznia do kolejnej sceny akcji, której towarzyszy pytanie nie o to "czy", ale "jak" wyjdzie z niej cało. Ale tego chce konwencja i tego chcemy my, choćbyśmy nie zamierzali tego przed sobą i innymi przyznać, bo jestem pewien, że "Tyler Rake 2", tak jak poprzedni film, rozbije streamingowy bank.


Zwiastun filmu "Tyler Rake 2"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones