Będą spin-offy "Peaky Blinders", serial "Tyler Rake" i nowe "Z Archiwum X"? Nadciaga era serialowych franczyz

Bloomberg / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99d%C4%85+spin-offy+%22Peaky+Blinders%22%2C+serial+%22Tyler+Rake%22+i+nowe+%22Z+Archiwum+X%22-153331
Będą spin-offy "Peaky Blinders", serial "Tyler Rake" i nowe "Z Archiwum X"? Nadciaga era serialowych franczyz
źródło: Materiały prasowe
Nadciąga era serialowych franczyz - donosi portal Bloomberg. Jak już dziś informowaliśmy, Netflix planuje spin-off "Wednesday" (o kim opowie, przeczytacie TUTAJ), ale to najwyraźniej tylko wierzchołek góry lodowej. W przygotowaniu są spin-offy "Peaky Blinders" i filmu "Tyler Rake", a także nowe "Z Archiwum X".
      

"Peaky Blinders" dostanie dwa spin-offy
Pęd do budowania telewizyjnych uniwersów zaczął się już jakiś czas temu. Disney już od kilku lat powiększa kinowy świat Marvela o telewizyjną odnogę. Seriale "The Walking Dead" (AMC) i "The Boys" (Prime Video) również od jakiegoś czasu obrastają w spin-offy. HBO przygotowało kontynuację "Seksu w wielkim mieście" ("I tak po prostu...") czy prequel "Gry o tron" ("Ród Smoka") oraz rozwija serialowe spin-offy filmów "Diuna" oraz "To". Ponadto stacja stacja Showtime ma rzekomo w planach spin-offy seriali "Billions" i "Ray Donovan".

W przygotowaniu są podobno dwa spin-offy popularnego serialu "Peaky Blinders". Akcja jednego z nich ma rozgrywać się w Bostonie w połowie XX wieku
, kilka dekad po wydarzeniach z oryginalnej serii.

Drugi ze spin-offów ma skupić się na postaci Polly, matriarchini przestępczego klanu Shelbych. W postać wcielała się Helen McCrory, która zmarła w kwietniu 2021 roku.
  

"Ród smoka" - zwiastun drugiego sezonu

"Tyler Rake" doczeka się serialowej odnogi?Bloomberg donosi, że spin-off "Wednesday" nie jest jedynym, o jakim myślą decydenci serwisu Netflix. W planach jest podobno również serial, którego akcja będzie rozgrywać się w świecie filmu "Tyler Rake". Seria z Chrisem Hemsworthem w roli głównej doczekała się dotychczas dwóch części. Najwyraźniej producenci zamierzają pójść śladami "Johna Wicka" i przetestować, jak sprawdzi się uniwersum tego bohatera kina akcji w serialowej otoczce.

Nowe "Z Archiwum X" od twórcy "Czarnej Pantery"?GettyImages-1436963810.jpg Getty Images © Axelle/Bauer-Griffin


Są również plany realizacji nowej wersji "Z Archiwum X", o których informowaliśmy już w marcu. Serial przygotowuje platforma Disney+, która przejęła katalog stacji Fox, dla jakiej powstały oryginalne sezony kultowej produkcji z lat 90. Producentem nowego "X-Files" jest Ryan Coogler, reżyser znany z takich filmów jak "Creed" czy "Czarna Pantera".

Na razie nie ujawniono, czy projekt ma być rebootem , czy będzie kontynuował wątki z oryginalnego "Z Archiwum X". Nie wiemy też, czy jest szansa na powrót starych bohaterów i gwiazd takich jak Gillian Anderson czy David Duchovny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones