Kto za kamerą aktorskiej "Vaiany"? To reżyser słynnych musicali

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowa+wersja+%22Vaiana%3A+Skarb+oceanu%22+od+re%C5%BCysera+musicalu+%22Hamilton%22-151017
Kto za kamerą aktorskiej "Vaiany"? To reżyser słynnych musicali
źródło: Getty Images
autor: Jim Spellman
Nie poznaliśmy jeszcze nazwisk nowych gwiazd, które wystąpią w aktorskiej wersji animacji "Vaiana: Skarb oceanu". Wiemy jednak, kto został obsadzony na stołku reżysera. Za kamerą swojego debiutanckiego filmu pełnometrażowego stanie znany z broadwayowskich musicali Thomas Kail.

Co wiemy o aktorskiej wersji filmu "Vaiana: Skarb oceanu"?Powrót Moany na kinowe ekrany w nowej formie został ogłoszony kilka miesięcy temu. Inspirowana polinezyjskimi mitami historia opowiada o młodej kobiecie, które przeciwstawia się przykazom wodza wyspy i w obliczu katastrofy klimatycznej wyrusza, aby zwrócić artefakt bogini Te Fiti. Na swojej drodze poznaje półboga o imieniu Maui i razem z nim rusza w niebezpieczną wyprawę.


Do swojej roli z animacji powróci Dwayne Johnson. Auliʻi Cravalho, która użyczyła głosu Moanie, nie zagra już swojej bohaterki. Podobnie jak The Rock jest zaangażowana w projekt jako producentka.

Scenariusz filmu wyszedł spod ręki Jareda Busha, który napisał też oryginał. Tym razem współpracuje z Daną Ledoux Miller ("Designated Survivor", "Operacja ratunkowa w tajlandzkiej jaskini").

Kim jest reżyser aktorskiej "Vaiany" Thomas Kail?Reżyser jest współpracownikiem Lin-Manuela Mirandy i to u jego boku święcił swoje największe dotychczasowe triumfy. W 2008 roku publiczność usłyszała o nim przy okazji musicalu "In the Heights", za który otrzymał nagrodę Tony. Siedem lat później Kail odpowiadał za realizację wyjątkowo popularnego "Hamiltona" (także jego ekranowej wersji), co przyniosło mu drugą statuetkę.

Reżyser w Hollywood pracował na planach seriali "Dwie spłukane dziewczyny" i "The Jack and Triumph Show". Stawał za kamerą nagrodzonej Emmy ekranizacji musicalu "Grease: Na żywo". Odpowiadał też za odcinki limitowanych produkcji "Fosse/Verdon" i "To jest w nas".

Zwiastun musicalu "Hamilton"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones