Żywot lesbijskiej zakonnicy od Paula Verhoevena

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%BBywot+lesbijskiej+zakonnicy+od+Paula+Verhoevena-122855
Po sukcesie "Elle" Paul Verhoeven nie zwalnia tempa. Właśnie ogłoszono szczegóły jego kolejnego reżyserskiego projektu. Obraz nosi tytuł "Sainte vierge".

GettyImages-631279160.jpg Getty Images © Frederick M. Brown


Obraz będzie historią XVII-wiecznej katolickiej mistyczki Benedetty Carlini. Pochodziła z dobrze usytuowanej włoskiej rodziny, która zapewniła jej miejsce w wygodnym zakonie. Mając 30 lat została ksienią. Wkrótce potem zaczęła miewać mistyczne wizje, w których pojawiali się mężczyźni próbujący ją zabić. Obawiając się, że atakują ją demony, inne zakonnice zamknęły ją w celi.

Ponieważ w tym czasie Watykan próbował zapanować nad tym, co papiestwo uważało za plagę mistyków, wkrótce zainteresowały się Benedettą Carlini władze kościelne. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że uprawiała seks z zakonnicą imieniem Bartolomea. Ta na zeznaniach broniła się, że nie był to seks lesbijski, ponieważ w czasie aktów Benedetta była opętana przez męskiego demona imieniem Splenditello.

Po tych zeznaniach, Benedetta została pozbawiona funkcji ksieni i zamknięta w odosobnieniu, gdzie przebywała 35 lat, aż do śmierci w 1661 roku. Jej kochanka, siostra Bartolomea, zmarła w 1660 roku.

Przy tym filmie Verhoeven pracować będzie z wieloma osobami, z którymi spotkał się przy okazji "Elle". Producentem jest bowiem Saïd Ben Saïd, a główną rolę zagra Virginie Efira, która w "Elle" była Rebeccą, zagorzałą katoliczką. Scenariusz przygotuje Gerard Soeteman, który ma na swoim koncie tekst do filmu Verhoevena "Czarna księga".