Paul Verhoeven szykuje serial o ambitnym uwodzicielu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Paul+Verhoeven+szykuje+serial+o+ambitnym+uwodzicielu-137713
Paul Verhoeven szykuje serial o ambitnym uwodzicielu
autor: Camilla Morandi - Corbis
Paul Verhoeven przymierza się do realizacji francuskojęzycznego serialu "Bel Ami" opartego na klasycznej powieści Guya de Maupassanta.

Twórca "RoboCopa" będzie showrunnerem oraz reżyserem wszystkich 8 odcinków. Scenariusz napisał Gerard Soeteman, który współpracował wcześniej z Verhoevenem przy "Tureckich owocach" i "Czarnej księdze".

Bohaterem "Bel Ami" jest młody, ubogi i niezwykle przystojny George. Mężczyzna  przyjeżdża do Paryża, który aż kipi od przepychu, zepsucia i, przede wszystkim, wielkich pieniędzy. George postanawia za wszelką cenę wejść do lepszego świata i zrobić karierę. Dzięki swojemu urokowi, pewności siebie i umiejętnie sterowanym intrygom wkrótce udaje mu się znaleźć w samym środku paryskiej elity. Droga na eleganckie salony wiedzie przez kobiece serca - jego czar osobisty pozwala mu uwieść najbardziej wpływowe z nich i sięgnąć po władzę, o jakiej zawsze marzył. Jednak w mieście, w którym seks jest siłą, a sława prawdziwą obsesją - wszystko ma swoją cenę.

Książka doczekała się już jednej ekranizacji. W filmie z 2012 roku główną rolę zagrał Robert Pattinson.

Filmografię Verhoevena zamyka dramat erotyczny "Benedetta", którego światowa premiera miała odbyć się na tegorocznym festiwalu w Cannes. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że producenci podjęli decyzję o przesunięciu debiutu filmu na przyszły rok.