29 maja - tego dnia kina będą mogły zacząć działać!

TVN 24 / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/29+maja+-+tego+dnia+kina+b%C4%99d%C4%85+mog%C5%82y+zacz%C4%85%C4%87+dzia%C5%82a%C4%87-142179
29 maja - tego dnia kina będą mogły zacząć działać!
źródło: Getty Images
autor: Eric Lafforgue/Art in All of Us
Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało plan luzowania obostrzeń sanitarnych wprowadzonych w naszym kraju w związku z szalejącą od ponad roku pandemią COVID-19. Mamy w końcu dobrą wiadomość dla wszystkich kinomaniaków. Wiemy, kiedy zostaną otworzone kina.

29 maja - tę datę możecie zaznaczyć w kalendarzach. To właśnie od tego dnia wszystkie kina znów będą mogły działać. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli obłożenie sal nie może przekroczyć 50%, a widzowie muszą nosić maseczki.

Jeszcze lepsza wiadomość dotyczy kin na świeżym powietrzu. Te mogą zacząć działać już dwa tygodnie wcześniej, bo 15 maja. I w tym przypadku będzie wymagane zachowanie dystansu, maseczki i ograniczenie liczby widzów.

Przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia plan ma charakter ogólnego zarysu i zakłada, że sytuacja pandemiczna w Polsce nie będzie ulegać ponownemu pogorszeniu. Jeśli jednak liczba zarażeń i hospitalizacji znów zacznie rosnąć, to plan może trafić do kosza, a nas będą czekać kolejne tygodnie z obostrzeniami.

UPDATE:

Dystrybutorzy właśnie aktualizują swoje kalendarze premier. Wiemy już, że premierowo od 29 maja w kinach będziecie mogli obejrzeć:

"Nomadland" - zdobywca statuetki Oscara dla najlepszego filmu

"Minari" - laureat Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej

"Cruella" - aktorskie widowisko Disneya stanowiące prequel historii o 101 dalmatyńczykach

"Druga połowa" - polska komedia, w której wystąpili m.in. Cezary Pazura i Maciej Musiał

"Mortal Kombat" - ekranizacja słynnego cyklu gier wideo
Udostępnij: