35-lecie Varèse Sarabande podczas TRANSATLANTYK FESTIVAL 2013

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/35-lecie+Var%C3%A8se+Sarabande+podczas+TRANSATLANTYK+FESTIVAL+2013-97284
Organizatorzy Transatlantyk Festival Poznań 2013 przygotowali dla miłośników muzyki filmowej niezwykłą niespodziankę. Podczas tegorocznej edycji festiwalu, 4 sierpnia br. odbędzie się w Poznaniu wyjątkowy koncert przygotowany z okazji 35-lecia Varèse Sarabande, jednej z największych wytwórni płytowych, specjalizujących się w muzyce filmowej. Wydarzenie uświetni swoją obecnością Robert Townson, jeden z najsłynniejszych producentów muzycznych na świecie, od wielu lat związany z Varèse Sarabande.


Koncert z okazji 35-lecia Varèse Sarabande, który odbędzie się 4 sierpnia br. w Auli UAM w Poznaniu, to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki filmowej. Po raz pierwszy wykonała go w maju br. w Los Angeles Golden State Pops Orchestra. W amerykańskim koncercie udział wzięli najlepsi kompozytorzy wytwórni oraz szereg znamienitych przedstawicieli świata muzycznego Hollywood.

Varèse Sarabande, założona w 1978 r. wytwórnia płytowa, specjalizująca się w muzyce filmowej, słynie z takich nazwisk jak m.in.: George Korngold, Miklós Rózsa i Elmer Bernstein. W swoim katalogu posiada ponad 1500 ścieżek dźwiękowych. Wypuszczając rocznie 60-70 tytułów, pozostaje jedną z najbardziej płodnych wytwórni płytowych na świecie. Od ponad trzech dekad Varèse Sarabande jest domem wybitnych kompozytorów, wśród których, z największą ilością kompozycji, króluje Jerry Goldsmith.


Poznański koncert uświetni swoją obecnością Robert Townson, jeden z najsłynniejszych producentów muzyki filmowej na świecie. Jego działalność skupia się nie tylko na współczesnych hitach kinowych, ale od samego początku za swój priorytet uznaje on przywracanie światu i wydawanie bezcennych skarbów muzycznych ze złotych czasów Hollywood. Swój pierwszy album ("The Final Conflict" Jerry’ego Goldsmitha) Townson wydał w 1986 roku, a do roku 1989 przejął całość produkcji wytwórni płytowej Varèse Sarabande. W ciągu dwudziestu kilku lat działalności wydał ponad 1000 płyt z muzyką filmową.

Robert Townson będzie gospodarzem niedzielnego koncertu 4 sierpnia w Auli UAM. Ze sceny opowie o niezwykłej historii Varèse Sarabande i zdradzi publiczności kulisy współpracy z największymi kompozytorami. Gościem specjalnym koncertu będzie również flecistka Sara Andon, znana z udziału w nagraniach wielu ścieżek dźwiękowych ("Wolverine", "Szklana pułapka 5").

Więcej informacji o TRANSATLANTYK Festival Poznań 2013 można znaleźć na stronie internetowej www.transatlantyk.org oraz festiwalowym profilu na Facebooku www.facebook.com/Transatlantyk