"Snowpiercer" zjeżdża do zajezdni. Gdzie trafił finałowy sezon?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/AMC+wykupi%C5%82o+prawa+do+emisji+czwartego+sezonu+%22Snowpiercera%22-154612
"Snowpiercer" zjeżdża do zajezdni. Gdzie trafił finałowy sezon?
Po tym jak TNT zrezygnowało ze "Snowpiercera" – przeczytaj: TNT nie pokaże ostatniego sezonu "Snowpiercera". Co dalej z serialem? – losy produkcji stanęły pod znakiem zapytania. Wiemy już, gdzie trafi czwarty sezon, będący zarazem finałem historii.

Co z czwartym sezonem "Snowpiercera"?


Prawa do "Snowpiercera" trafiły do AMC. Pierwsze trzy sezony pojawią się na platformie AMC+ jeszcze w tym roku. Emisja czwartego, będącego zwieńczeniem historii, zaplanowana jest na początek 2025 roku. Showrunner Paul Zbyszewski skomentował to tak: 

Cieszymy się, że nasz pociąg w końcu znalazł dom. Jesteśmy wdzięczni AMC i Tomorrow Studios za to, że dali fanom "Snowpiercera" szansę, by cieszyć się owocami pracy wspaniałej obsady i ekipy, która pracowała nad czwartym sezonem.

W Polsce "Snowpiercer" dostępny jest na Netfliksie. Na razie nie wiadomo, jak te zmiany wpłyną na dystrybucję w naszym kraju.

O czym opowiada "Snowpiercer"? Zobacz zwiastun


Inspiracją dla twórców serialu "Snowpiercer" był film "Arka przyszłości" w reżyserii Joona-ho Bonga, laureata Oscara za "Parasite". Produkcja zadebiutowała w 2020 roku. Jej gwiazdami byli Jennifer Connelly i Sean Bean. W pozostałych rolach m.in. Daveed Diggs, Mickey Sumner, Iddo Goldberg, Alison Wright i Lena Hall.  Siedem lat po tym, jak świat zamienił się w skute lodem pustkowie, ostatni pozostali przy życiu ludzie próbują przetrwać na pokładzie gigantycznego pociągu o nazwie Snowpiercer. Okrążając nieustannie świat, Snowpiercer ciągnie 1001 wagonów podzielonych na klasy: bogaci jadą z przodu, a ubodzy w ogonie. Oto opowieść o tym, co się dzieje, kiedy ciemiężeni przez całe życie ludzie postanawiają stawić opór i podnieść bunt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones