Absurdalnie długi tytuł drugiego "Borata"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Absurdalnie+d%C5%82ugi+tytu%C5%82+drugiego+%22Borata%22-139521
Absurdalnie długi tytuł drugiego "Borata"
Pamiętacie pełny tytuł "Borata"? Brzmiał on "Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan" (a po polsku: "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej"). Wszystko wskazuje na to, że sequel będzie miał równie absurdalnie długi tytuł.

W weekend na stronach gildii scenarzystów można było bowiem znaleźć ten oto tytuł: "Borat: Gift of Pornographic Monkey to Vice Premiere Mikhael Pence to Make Benefit Recently Diminished Nation of Kazakhstan". Jednak w niedzielę tytuł zniknął ze strony WGA. Być może ktoś się pospieszył z jego ujawnieniem. Nie można też wykluczyć, że twórcy wpadli na jeszcze bardziej zakręcony tytuł.

O tym, że "Borat 2" powstał, dowiedzieliśmy się na początku września. Obraz został nakręcony w całkowitej tajemnicy. Na razie nie znamy żądnych jego szczegółów. Jeśli wierzyć informacjom, które były na stronie WGA, ale zostały skasowane, nad scenariuszem pracowało całkiem sporo osób: Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman, Lee Kern.
Udostępnij: