Alec Baldwin ojcem Batmana w "Jokerze"

Deadline, Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Alec+Baldwin+ojcem+Batmana+w+%22Jokerze%22-129649
Portal Deadline ogłosił, że do obsady komiksowego widowiska "Joker" dołączył Alec Baldwin. Oficjalnie poinformowano jedynie, że zagra postać drugoplanową. Wszyscy są jednak zgodni, że przypadła mu rola Thomasa Wayne'a.


Na to, że chodzi o ojca Bruce'a Wayne'a (Batmana), wskazał w swoim tweecie Jeff Sneider z portalu Collider. Przy okazji ujawnił, że Baldwin nie był pierwszym kandydatem do tej roli. Sneider twierdzi, że wcześniej zaoferowano ją Viggo Mortensenowi, który jednak oferty nie przyjął.

Oficjalnie fabuła "Jokera" nie została ujawniona. Nieoficjalnie wiemy, że Thomas Wayne odegra znaczącą rolę w przemianie głównego bohatera z komika w króla zbrodni miasta Gotham. Jego pracownicą była bowiem matka Jokera, teraz kobieta zgorzkniała, która nie jest zachwycona tym, jaki los przypadł jej w udziale.

Zdjęcia do "Jokera" zaczną się już za chwilę. Pierwszy klaps padnie 10 września. Za kamerą stanie Todd Phillips, a przed nią pojawią się: Joaquin Phoenix (jako Joker), Robert De Niro, Frances Conroy, Marc Maron i Zazie Beetz.

"Joker" trafi do kin w październiku przyszłego roku.

Udostępnij: