Alex Garland zostaje na polu bitwy. Znamy szczegóły jego nowego projektu

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Alex+Garland+zostaje+na+polu+bitwy.+Wyre%C5%BCyseruje+%22Warfare%22+wsp%C3%B3lnie+z+Rayem+Mendoz%C4%85-154598
Alex Garland zostaje na polu bitwy. Znamy szczegóły jego nowego projektu
źródło: Getty Images
autor: Monica Schipper
Z niecierpliwością czekamy na "Civil War" Aleksa Garlanda. Jak podaje blog World of Reel, twórca "Ex Machiny" ma już nowy projekt. Powstaje on dla studia A24.

Co wiemy o nowym filmie Aleksa Garlanda?


Alex Garland zostaje na polu bitwy. Wspólnie z Rayem Mendozą, ekspertem współpracującym z kanałem History m.in. przy serialu "The Warfighters", wyreżyseruje dramat wojenny "Warfare". Akcja filmu będzie się toczyć w 2007 roku podczas wojny w Iraku. Zdjęcia rozpoczną się już w maju.

Gwiazdą filmu będzie Charles Melton, któremu występ w "Obsesji" przyniósł m.in. nominację do Złotego Globu. W pozostałych rolach Will Poulter, Joseph Quinn, Kit Connor, Cosmo Jarvis i D’Pharaoh Woon-A-Tai.

Dlaczego czekamy na "Civil War"? Zobacz zwiastun


Aktualnie filmografię Aleksa Garlanda zamyka dramat wojenny "Civil War", który trafi na ekrany kin już w kwietniu. Zobaczcie zwiastun:Film znalazł się na naszej liście najbardziej oczekiwanych premier 2024 roku. Pisaliśmy o nim tak: 

Jeśli widzieliście zwiastun "Civil War", to na pewno pamiętacie mrożącą krew w żyłach scenę, w której postać Jesse'ego Plemonsa pyta głównych bohaterów, jakim rodzajem Amerykanów są. Nowy film Aleksa Garlanda przynosi bowiem dystopijną wizję podzielonych Stanów Zjednoczonych: kraj rozdziera wojna domowa, prezydent ma zapędy dyktatorskie, a po drogach krążą niebezpieczne militarne bojówki. Garland to oczywiście twórca takich tytułów, jak "Ex Machina", "Anihilacja" czy "Devs". W "Civil War" wracają aktorzy, z którymi już współpracował (Cailee Spaeny, Stephen McKinley Henderson, Sonoya Mizuno, Nick Offerman), ale w roli głównej wystąpiła Kirsten Dunst, nowa twarz w filmografii twórcy. Można się spodziewać, że będzie o czym myśleć, o czym dyskutować i o co się spierać.

Pełną listę premier, na które czekamy w tym roku, znajdziecie TUTAJ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones