Twórca "Bezdroży" i "Spadkobierców" szykuje western!

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Alexander+Payne+ujawnia%2C+%C5%BCe+nakr%C4%99ci+western-152474
Twórca "Bezdroży" i "Spadkobierców" szykuje western!
źródło: Getty Images
autor: Kate Green
Czyżby czekała nas nowa złota era westernu? Ostatnio wszyscy zainteresowani są tym gatunkiem. Nicolas Cage w końcu zagrał w westernie, a Kevin Costner szykuje dzieło, które być może będzie konkurować z "Tańczącym z wilkami". Teraz zaś swoje westernowe plany ujawnił twórca znany raczej z niezależnych komediodramatów Alexander Payne.

Alexander Payne odda hołd gatunkowi, który kochaAlexander Payne był gościem odbywającego się w Lyonie Lumière Film Festival. Podczas rozmowy z widzami ujawnił, nad czym obecnie pracuje.

Jak się okazuje, będzie to western. Payne przyznał, że jest wielkim fanem gatunku, ale dopiero teraz znalazł odpowiedniego partnera, z którym może spróbować nakręcić film w tym gatunku.

Tym partnerem jest scenarzysta David Hemingson. Panowie dopiero co ze sobą pracowali przy okazji filmu "Przesilenie zimowe".

Niestety Payne na razie nie był skory do ujawniania szczegółów swojego westernu. Ma szczególnie ciekawi jesteśmy, czy w obsadzie znajdzie się miejsce dla często współpracującego z reżyserem Paula Giamattiego.


"Przesilenie zimowe" nowe dzieło Alexandra Payne'aAlexander Payne i David Hemingson zrealizowali wspólnie film "Przesilenie zimowe". Jego gwiazdą jest Paul Giamatti. Światowa premiera filmu miała miejsce na festiwalu Telluride, który należy do grupy festiwali, gdzie co roku debiutują kandydaci do Oscarów.

Bohaterem filmu jest Paul - nauczyciel, który nie cieszy się popularnością wśród uczniów, nauczycieli i dyrekcji. Jest postrzegany jako osoba pompatyczna i irytująca. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia w 1970 roku i niemający rodziny Paul zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domów. Po kilku dniach zostaje tylko sprawiający kłopoty 15-latek o imieniu Angus, któremu grozi wydalenie za fatalne zachowanie. Do Paula i Angusa dołącza kucharka Mary, której syn niedawno zginął w Wietnamie.

Zwiastun filmu "Przesilenie zimowe"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones