Paul Giamatti w nowym filmie reżysera "Bezdroży"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Paul+Giamatti+w+nowym+filmie+re%C5%BCysera+%22Bezdro%C5%BCy%22-142789
Paul Giamatti w nowym filmie reżysera "Bezdroży"
źródło: Getty Images
autor: George Pimentel
Paul Giamatti ponownie łączy siły z reżyserem oscarowych "Bezdroży", Alexandrem Payne'em. Gwiazda "Billions" zagra główną rolę w komediodramacie "The Holdovers".

Akcja filmu rozgrywa się w 1970 roku w prestiżowym prywatnym liceum Deerfield Academy w Nowej Anglii. Główny bohater, grany przez Giamattiego nauczyciel Paul, jest nielubiany zarówno przez uczniów jak i kadrę pedagogiczną z powodu swojej wyniosłości oraz surowego charakteru. Mężczyzna nie ma rodziny, w związku z czym nie wyjeżdża nigdzie na święta Bożego Narodzenia. Zamiast tego zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu. Jednym z nich jest Angus - sprawiający kłopoty 15-latek zagrożony wydaleniem. Wkrótce do mężczyzn dołącza główna kucharka Deerfield, Afroamerykanka Mary, który syn zginął niedawno w Wietnamie. Trójka życiowych rozbitków tworzy nietypową świąteczną rodzinę wspierającą się w zmaganiach z traumami.

Scenariusz "The Holdovers" napisał David Hemingson. Stanowisko producenta piastuje Mark Johnson. Zdjęcia do filmu rozpoczną się na początku przyszłego roku.