Rose McGowan oskarża Alexandra Payne'a o molestowanie seksualne

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Rose+McGowan+oskar%C5%BCa+Alexandra+Payne%27a+o+molestowanie+seksualne-138924
Rose McGowan oskarża Alexandra Payne'a o molestowanie seksualne
źródło: Getty Images
autor: Jason LaVeris
Aktorka, aktywistka i jedna z twarzy #metoo Rose McGowan oskarżyła reżysera Alexandra Payne'a ("Bezdroża", "Pomniejszenie") o molestowanie seksualne.

GettyImages-966078320.jpg Getty Images © David Levenson


Sytuacja, o której mowa, miała się wydarzyć, gdy McGowan miała 15 lat, zaś Payne - 27. Według relacji aktorki, reżyser zaprosił ją do swojego mieszkania w Silverlake i puścił softcore'owy erotyk. Jak twierdzi McGowan, erotyk własnego autorstwa, choć wyreżyserowany dla telewizji Showtime pod pseudonimem. 

Aktorka umieściła zarzuty w swoim porannym twitterowym wpisie: Wciąż pamiętam twoje mieszkanie. Jesteś bardzo dobrze wyposażony. Zostawiłeś mnie później na rogu ulicy. Miałam 15 lat.  W kolejnym wpisie dodając: Chcę, żebyś miał tego świadomość i żądam przeprosin. Nie chcę cię niszczyć. Prawnicy aktorki i reżysera nie skomentowali na razie sytuacji i nie rozmawiali z mediami. 

Wygląda na to, że dzisiejsze oskarżenia to echo sytuacji sprzed dwóch lat. W rozmowie z Ronanem Farrowem w 2018 roku McGowan wyznała, że na długo przed Harveyem Weinsteinem była molestowana przez innego, prominentnego mężczyznę z Hollywood. Choć na początku unikała tematu, wyznała wówczas: "Mowa o człowieku z Oscarem, który pracował dla mojego gwałciciela. Zabrał mnie do domu, pokazał soft-porno nakręcone dla Showtime, oczywiście pod fałszywym nazwiskiem. A potem uprawiał ze mną seks. Zostawił mnie obok Tropical w Silver Lake, na ulicy". W tym samym wywiadzie aktorka powiedziała, że zanim uświadomiła sobie, co właściwie się wydarzyło, minęło sporo czasu. 

Payne to reżyser, scenarzysta i producent filmowy, laureat dwóch Oscarów. Ma na koncie między innymi "Bezdroża", "Pomniejszenie" i "Spadkobierców". 

Przypomnijmy, że McGowan była jedną z pierwszych ofiar Weinsteina, które publicznie oskarżyły go o molestowanie i gwałt, przyczyniając się do skazania.