Animowane horrory i przegląd kina kampowego w kinie Iluzjon

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Animowane+horrory+i+przegl%C4%85d+kina+kampowego+w+kinie+Iluzjon-135263
Niepokojące i wzbudzające dreszcze krótkometrażowe animacje z cenionych festiwali, brutalne anima gore, animowane thrillery i horrory o podłożu psychologicznym pokaże w Halloween kino Iluzjon. Przedłużeniem mrożącego krew w żyłach wieczoru będą pokazy kampowych horrorów Johna Carpentera, które na kinowy ekran trafią z początkiem listopada.

Kadr z filmu "Framed", reż.  Marco Jemolo


NAJLEPSZE ANIMOWANE HORRORY NA HALLOWEEN

Halloweenowy wieczór 31 października w kinie Iluzjon upłynie pod znakiem dobrej i pełnej grozy rozrywki, niepozbawionej jednak walorów artystycznych. Mimo, że animowane filmy krótkometrażowe nie doczekały się jak dotąd w Polsce szerokiej dystrybucji, to prężnie rozwijająca się na świecie gałąź kina. W ramach pierwszego z wieczornych pokazów będzie można zobaczyć straszne filmy pochodzące z Animafest w Zagrzebiu, jednego z najbardziej znanych i cenionych festiwali animacji. Rozmaite techniki, które wykorzystali autorzy łączy krwawość, brutalność i można je określić mianem anime gore. W drugim bloku filmów kino Iluzjon zaprezentuje najnowsze filmy nadesłane wśród zgłoszeń I Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych. Składają się na nie animacje nieco mniej krwawe, ale trzymające w napięciu psychologiczne thrillery.

Wszystkie animacje będą pokazywane w angielskiej wersji językowej.

Szczegółowy program i więcej informacji: http://www.iluzjon.fn.org.pl/aktualnosci/info/1040/31-10-2019-pokaz-animowanych-horrorow-w-kinie-iluzjon.html
 

JOHN CARPENTER – MISTRZ KINA KAMPOWEGO

Kadr z filmu "Christine", reż. John Carpenter 

Po pełnych krwawych scen animacjach w listopadzie kino Iluzjon na warsztat weźmie filmowy dorobek Johna Carpentera, twórcy otoczonego dzisiaj prawdziwym kultem, na którego filmach wychowały się i nadal wychowują pokolenia widzów. Twórca słynnych horrorów i filmów SF, które urosły do rangi klasyków i stały się inspiracją dla rzeszy filmowców, przez większość kariery nie mógł odczepić od nich łatki kina gatunku B, a u krytyków nie cieszył się nigdy zbyt dużym poważaniem. Filmom Johna Carpentera zarzucano hołdowanie najniższym instynktom, epatowanie przemocą, kicz i przerysowanie. I rzeczywiście, jego filmy dokładnie takie są. Żaden z krytyków nie przewidział jednak, że oglądane będą z nieprzemijającą przyjemnością przez kolejne dekady i staną się wyznacznikiem gatunku, przekuwając wszystkie swe najgorszych cechy – w atuty.

W listopadowym cyklu Iluzjon nie pokaże jednak najbardziej kojarzonego z reżyserem filmu – "Halloween", bo przypomni go pewnie niejedna telewizja. Zaprosi jednak na seanse z nie mniej słynnymi horrorami i filmami SF, wyszperanymi w archiwach FINA.

W programie listopadowego przeglądu, który rozpocznie się już 3 listopada znajdą się:

"CHRISTINE", USA 1983, 110 minut [taśma 35 mm]
"WIELKA DRAKA W CHIŃSKIEJ DZIELNICY", USA 1986, 100 minut [taśma 35 mm]
"UCIECZKA Z NOWEGO JORKU", USA 1981, 97 minut [taśma 35 mm]
"W PASZCZY SZALEŃSTWA", USA 1994, 95 minut [taśma 35 mm]
"GWIEZDNY PRZYBYSZ", USA 1984, 115 minut [taśma 35 mm]

Szczegółowy repertuar na: http://www.iluzjon.fn.org.pl/cykle/info/1110/john-carpenter-mistrz-kina-kampowego.html