"Coś 2" w planach Carpentera? Reżyser mówi o kontynuacji

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Co%C5%9B%22%3A+John+Carpenter+o+potencjalnym+sequelu+%22The+Thing%22-151037
"Coś 2" w planach Carpentera? Reżyser mówi o kontynuacji
Kultowy horror Johna Carpentera "Coś" może doczekać się kontynuacji po latach. Źródłem plotek i domysłów nie są jednak widzowie, którzy chcą zobaczyć dalsze losy tajemniczej istoty wydobytej spod arktycznych lodów. Sam reżyser oryginału swoją wypowiedzią otworzył możliwość dla realizacji sequela dla filmu z 1982 roku. 

"Coś 2" w drodze na ekrany? John Carpenter wypowiada się o kontynuacjiPodczas sesji pytań i odpowiedzi odbywającej się w ramach wydarzenia Texas Frightmare Weekend Carpenter był pytany o niejasne zakończenie filmu "Coś". Reżyser uciął wszelkie domysły i dalsze wypowiedzi, stwierdzając: Zobowiązałem się do zachowania tajemnicy, bo w przyszłości – choć nie wiem czy na pewno tak się stanie – może powstać "Coś 2".


To nie pierwsza wypowiedź Carpentera dotycząca potencjalnej kontynuacji horroru z 1982 roku. W co najmniej kilku wywiadach reżyser potwierdził, że ma pomysł na rozwinięcie historii sprzed 40 lat i jest otwarty, żeby zrealizować go na ekranie. Nie zamyka sobie też drogi do kontynuacji innych swoich filmów. Decyzje o stworzeniu jakiegokolwiek sequela wciąż nie zapadły.

"Coś" – kultowy horror Johna CarpenteraCoś opowiada historię amerykańskich grupy badaczy zamkniętych w odciętej od świata zewnętrznego bazie na Antarktydzie. W ich ręce trafia próbka materiału genetycznego z organizmem nieznanego, najprawdopodobniej pozaziemskiego pochodzenia. Inwazyjna istota może infekować inne organizmy i upodabniać się do nich. Naukowcy rozpoczynają walkę z ukrytym wrogiem.

W filmie wystąpili Kurt Russell, Wilford Brimley, T.K. Carter, David Clennon, Keith David, Richard Dysart, Peter Maloney i Donald Moffat. Scenariusz oparty na powieści Johna W. Campbella Jr-a napisał Bill Lancaster.

W kinach film nie okazał się hitem i został chłodno przyjęty przez widownię i krytykę. Status kultowego zyskał po latach dzięki przemysłowi kaset video. W 2011 roku doczekał się prequela o tytule "Coś", który opowiadał o wydarzeniach sprzed akcji filmu Carpentera

Obecnie Blumhouse i Universal ponownie adaptują powieść Campbella Jr-a pod jej nowym tytułem "Frozen Hell". "Coś" było ekranizacją jej skróconej wersji "Who Goes There?", a pełny tekst był do 2018 roku uznany za zaginiony.

Zobacz odcinek programu NA SKRÓTY o filmie "Coś"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones