Ashton Kutcher kontynuuje pokutę za obronę gwałciciela Danny'ego Mastersona

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ashton+Kutcher+odchodzi+z+organizacji+charytatywnej%2C+kt%C3%B3r%C4%85+za%C5%82o%C5%BCy%C5%82-152093
Ashton Kutcher kontynuuje pokutę za obronę gwałciciela Danny'ego Mastersona
źródło: Getty Images
autor: Jerod Harris
Ashton Kutcher ponosi kolejne konsekwencje tego, że stanął w obronie swojego przyjaciela, skazanego za gwałty na kobietach aktora Danny'ego Mastersona. Właśnie ogłosił, że składa dymisję z funkcji szefa organizacji Thorn, której jest współzałożycielem. Organizacja walczy z handlem dziećmi i wspiera ofiary przemocy seksualnej.

Dlaczego Ashton Kutcher odchodzi z Thorn?W oświadczeniu opublikowanym na stronach organizacji Ashton Kutcher wyjaśnia powody swojego odejścia.

Po kilku dniach, które z żoną spędziliśmy na słuchaniu, osobistej refleksji, edukacji i rozmowach z osobami, które przetrwały przemoc seksualną, a także dyskusjach z pracownikami i kierownictwem Thorn, doszedłem do wniosku, że jedyną odpowiedzialną rzeczą, jaką mogę zrobić, jest odejście z funkcji prezesa zarządu w trybie natychmiastowym. Nie mogę pozwolić, by mój błąd wpłyną negatywnie na nasze wysiłki pomocy dzieciom, którym służymy.

Kutcher, który założył Thorn wraz ze swoją byłą żoną Demi Moore, zauważył, że pomimo półtorej dekady wspierania ofiar przemocy seksualnej jego list w obronie Mastersona okazał się kolejnym aktem zagłuszania ofiar.

Na przestrzeni dziejów ofiary przemocy seksualnej były notorycznie zagłuszane i zmuszane do milczenia - napisał aktor. - Mój list był kolejnym bolesnym przykładem tego, jak podważa się osoby, które wykazały się bohaterstwem i publicznie opowiedziały o swoich doświadczeniach.

GettyImages-693585518.jpg Getty Images © Rick Diamond


Ashton Kutcher po wyroku skazującym Mastersona: "nie wyrządził szkody społeczeństwu"Przypomnijmy, że pod koniec maja po drugim procesie (pierwszy zakończył się unieważnieniem ze względu na brak jednomyślności przysięgłych) Danny Masterson został uznany winnym dwóch gwałtów z użyciem siły.

Zanim sędzia wydała decyzję dotyczącą wymiaru kary, obrońca aktora poprosił jego przyjaciół, by dali świadectwo jego dobrego charakteru licząc w ten sposób na złagodzenie wyroku. Wśród osób, które odpowiedziały na apel adwokata, był Ashton Kutcher, który tak się wypowiedział:

Choć zdaję sobie sprawę, że przysięgli uznali go za winnego dwóch gwałtów z użyciem siły, a ofiary pragną sprawiedliwości, mam nadzieję, że moje świadectwo na jego temat zostanie wzięte pod uwagę podczas wydawania wyroku. Nie uważam, że wyrządza on stałą szkodę społeczeństwu, a wychowywanie córki bez ojca samo w sobie będzie niesprawiedliwością. Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego.  

Na początku września sędzia wydała werdykt. Danny Masterson może spędzić w więzieniu nawet 30 lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones