Autorka "Mulan" przejdzie "Ścieżką nad urwiskiem"

Deadline / /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Autorka+%22Mulan%22+przejdzie+%22%C5%9Acie%C5%BCk%C4%85+nad+urwiskiem%22-138336
Autorka "Mulan" przejdzie "Ścieżką nad urwiskiem"
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Amblin Entertainment zatrudni Niki Caro ("Mulan") na stanowisku reżyserki długo oczekiwanego filmu "Beautiful Ruins". 


Film jest ekranizacją książki Jessa Waltera wydanej w Polsce pod tytułem "Ścieżka nad urwiskiem". Jej akcja osadzona jest w roku 1962 i współcześnie. Gdzieś na skalistym odcinku skąpanego w słońcu wybrzeża Włoch młody hotelarz, zatopiony w marzeniach, spogląda na rozświetlone wody Morza Liguryjskiego. Widzi, jak łodzią przybliża się ku niemu zjawa: smukła jasnowłosa kobieta. To aktorka, jak się wkrótce okazuje, gwiazdka amerykańskiego kina. Czasy współczesne, Kalifornia. Na zapleczu wytwórni filmowej pojawia się Włoch w podeszłym wieku, poszukujący tajemniczej kobiety, którą widział ostatnio w swoim hotelu pięćdziesiąt lat wcześniej. 

Projekt powstaje już niemal od dekady. Kilka lat temu za ekranizację bestsellerowej powieści brał się Todd Field. W jednej z głównych ról miała wystąpić Imogen Poots. Później produkcję miał przejąć Sam Mendes. Z obydwu filmów nic jednak nie wyszło. Czy tym razem będzie inaczej? 

Pierwszą wersję tekstu przygotowali Noah Harpster i Micah Fitzerman-Blue ("Transparent"). Nad nową mają pracować Mark Hammer i Chiara Atik. Caro czeka obecnie na premierę disnejowskiej "Mulan", która po raz kolejny została przesunięta - tym razem na 21 sierpnia. 
Udostępnij: