Będzie adaptacja kultowego horroru na PlayStation. Znacie tego reżysera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+adaptacja+kultowego+horroru+na+PlayStation+-+%22Until+Dawn%22-153691
Będzie adaptacja kultowego horroru na PlayStation. Znacie tego reżysera
Reżyser David F. Sandberg, który przez ostatnie kilkanaście lat przebywał w świecie superbohaterów DCEU, reżyserując dwie części "Shazam!", wraca do horrorowych korzeni. Nakręci "Until Dawn" - ekranizację popularnej gry wideo autorstwa Supermassive Games. 

"Until Dawn" - co wiemy o adaptacji kultowego horroru na PlayStation?Scenarzystami filmu są Gary Dauberman ("Zakonnica") i Blair Butler ("Zaproszenie"). Podobnie jak w przypadku "Gran Turismo" czy "Twisted Metal" w produkcję zaangażowane są podmioty należące do Sony - PlayStation Productions oraz Screen Gems. Zaś sam film ma być - tutaj zero zaskoczenia - "listem miłosnym do gatunku oraz jego rozmaitych wariacji". Szykujcie się więc na krwawą ucztę. 

Wypuszczony na rynek w 2015 roku "Until Dawn" to klasyczny slasher, w którym to od naszych działań zależy, jak potoczą się losy grupy młodych ludzi powracających - po roku od pewnych traumatycznych wydarzeń - do domku na odludziu, gdzie czai się zło. Gra, świadomie wykorzystująca gatunkowe klisze i ograne motywy, kładąca nacisk na charakterologiczne portrety postaci i faktycznie różnicująca ich losy zależnie od podjętych przez nas decyzji, okazała się przebojem. Oto jej zwiastun:


Przypomnijmy też, że w grze pojawiło się kilka znanych twarzy, m.in. Hayden Panettiere ("Herosi"), a także Rami Malek ("Bohemian Rhapsody") oraz Peter Stormare ("Fargo"). Kogo widzielibyście w obsadzie aktorskiej wersji?

David Sandberg - zobacz zwiastun filmu "Kiedy zgasną światła"Dla Sandberga horror nie jest pierwszyzną. Zaczynał swoją przygodę z kinem od realizacji krótkometrażowych filmów grozy. Jeden z nich, "Lights Out" z 2013 roku, tak bardzo spodobał się w Hollywood, że trzy lata później reżyser zrealizował na jego podstawie pełnometrażowy horror. "Kiedy gasną światła" okazało się kasowym przebojem, zarabiając blisko 150 milionów dolarów przy budżecie rzędu 4,9 mln.Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones