Będzie szósty sezon "Wikingów". Serial skupi się na Rusi

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+sz%C3%B3sty+sezon+%22Wiking%C3%B3w%22.+Serial+skupi+si%C4%99+na+Rusi-124880
Piąty sezon "Wikingów" będzie miał swoją premierę dopiero pod koniec listopada, jednak stacja History już teraz zapowiada realizację szóstego sezonu. Jednocześnie ogłoszono, że wystąpi w nim Danila Kozlovsky.


Aktorowi przypadnie w udziale rola Olega Mądrego, który zanim przyjął to imię, znany był jako Helgi. Oleg był krewnym Rørika – wikinga, który zamiast spoglądać na zachód, jak wielu jego towarzyszy, postanowił podbić wschód. Co też uczynił, zakładając państwo zwane Rusią Nowogrodzką i przyjmując imię Ruryka. Oleg przejął władzę po jego śmierci, nominalnie jako namiestnik, ponieważ syn Ruryka Igor był dzieckiem. Szybko jednak umocnił swoją władzę i pozostał królem do swojej śmierci. Zajął Smoleńsk i Kijów (którym władali wcześniej towarzysze Ruryka Askold i Dir), do którego przeniósł stolicę swojego państwa z Nowogrodu Wielkiego, dając tym samym początek Rusi Kijowskiej. W 907 roku wyruszył z wyprawą na Konstantynopol, co zaowocowało pierwszym traktem handlowym w historii Rusi.

Co ciekawe, Kozlovsky niedawno zagrał główną rolę w rosyjskim widowisku "Wiking", w którym wcieli się w postać Włodzimierza I Wielkiego, wnuka Igora Rurykowicza.