SPOILER: Oto nowa gwiazda "Wikingów"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/SPOILER%3A+Oto+nowa+gwiazda+%22Wiking%C3%B3w%22-117076
W ostatnim odcinku wiosennej części czwartego sezonu "Wikingów" zobaczycie nowego aktora. To Alex Høgh Andersen ("Wojna"), który stanie się jedną z gwiazd serialu, kiedy ten powróci z kolejnymi odcinkami..


UWAGA. Dalsza część zawiera spoilery.

Andersen wcieli się w dorosłego syna Ragnara, Ivara Bez Kości. Był on jednym z wodzów Wielkiej Armii Pogan, która najechała wschodnią Anglię. Zgodnie z nordyckimi podaniami Ivar oraz dwaj inni synowie Ragnara – Halfdan i Ubbe – wyruszyli do Anglii, by dokonać zemsty na Ælli, królu Nortumbrii, który w 865 roku miał stracić Ragnara, wrzucając go do jamy pełnej jadowitych węży. Wykorzystali fakt, że Ælla był zaangażowany w bratobójczy konflikt z Osbertem (którego pozbawił tronu trzy lata wcześniej). Obaj władcy Nortumbrii zostali pokonani w bitwie 21 marca 867 roku. Po zwycięstwach nad angielskim królem Edmundem, Ivar znika z kart historii, jego dalsze losy są nieznane. Historycznie wiązany jest z osobą Ímara, założyciela dynastii, która rządziła północną Anglią oraz w Królestwie Dublinu. Ímar zmarł w 873 roku.

Ta decyzja obsadowa ostatecznie rozwiewa wcześniejsze spekulacje i potwierdza fakt, że ciąg dalszy  "Wikingów" rozgrywać się będzie po dużym przeskoku czasowym. Dojdzie do niego jednak już w ostatnim odcinku wiosennej edycji czwartego sezonu.