Netflix przejmuje "Wikingów". Powstanie sequel "Valhalla"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+przejmuje+%22Wiking%C3%B3w%22.+Powstanie+sequel+%22Valhalla%22-135550
W grudniu na kanale History rozpocznie się emisja szóstego, ostatniego sezonu serialu "Wikingowie". Jednak nie żegnamy się ze światem wykreowanym przez Michaela Hirsta na długo. Właśnie ogłoszono, że powstanie sequel noszący tytuł "Vikings: Valhalla". Nie powstanie jednak dla stacji History, lecz dla Netfliksa.


Platforma zleciła realizację 24 odcinków. Nie jest jednak pewne czy wszystkie składać się będą na jeden sezon, czy może na dwa liczące po 12 odcinków. Za "Valhallę" odpowiadać będzie Hirst. Z projektem związana będzie też większość zespołu produkcyjnego "Wikingów", a znaczna część zdjęć zostanie znów nakręcona w Irlandii.

Akcja "Vikings: Valhalla" rozgrywać się będzie sto lat po zakończeniu "Wikingów". Poznamy w nim losy Leifa Erikssona (który podążając śladami Bjarniego Herjólfssona popłynął na zachód od Grenlandii i dotarł do nowej krainy), Freydís Eiríksdóttir (siostra Leifa, która towarzyszyła bratu w jego wyprawach na zachód), Haralda III Srogiego (jako banita uczestniczył w najeździe Rusi Kijowskiej na Polskę Mieszka II, od 1045 król Norwegii, zginął walcząc o tron Anglii w 1066 roku) oraz Wilhelma Zdobywcy (książę Normandii, zdobywca tronu króla Anglii w 1066 roku).

Scenarzystą i prowadzącym nowego serialu został Jeb Stuart, najlepiej znany jako autor fabuł do "Szklanej pułapki" i "Ściganego", który jednak od prawie dekady niczego w Hollywood nie zrobił.