"Superman: Legacy". Aktor skarży się, że zabrano mu rolę

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bassem+Youssef+twierdzi%2C+%C5%BCe+zabrano+mu+rol%C4%99+w+%22Superman%3A+Legacy%22%2C+bo+krytykowa%C5%82+Izrael-154159
"Superman: Legacy". Aktor skarży się, że zabrano mu rolę
źródło: Materiały prasowe
Bassem Youssef, egipski aktor, który krytykował Izrael za to, co zrobił po masakrze Żydów dokonanej przez Hamas, skarży się w mediach, że przez swoje słowa stracił rolę w filmie "Superman: Legacy". James Gunn zaprzecza.

Bassem Youssef twierdzi, że odebrano mu rolę w "Superman: Legacy"Egipski komik przedstawił swoją wersję zdarzeń w niedawno opublikowanym wywiadzie na portalu Salon.

Youssef, którego ostatnio mogliście oglądać w serialach "Upload" i "Special Ops: Lioness", twierdzi w wywiadzie, że otrzymał rolę w filmie "Superman: Legacy".

W październiku, po wybuchu wojny między Hamasem i Izraelem, Youssef był gościem programu Piersa Morgana, gdzie skrytykował Izrael. Wkrótce potem otrzymał informację, że scenariusz "Superman: Legacy" został zmieniony i jego postać - przywódca fikcyjnego państwa na Bliskim Wschodzie - została usunięta.

GettyImages-1001447114.jpg Getty Images © Roy Rochlin


Wersja producentów. Bassem Youssef nie był zaangażowany do widowiska DCInny przebieg zdarzeń opisują portalowi The Hollywood Reporter przedstawiciele DC Studios.

Według tej wersji w maju ubiegłego roku James Gunn rozmawiał z Youssefem na temat tego, czy aktor byłby zainteresowany udziałem w filmie "Superman: Legacy". Oficjalnie jednak nigdy roli mu nie zaproponowano.

We wrześniu, po zakończeniu strajku scenarzystów, tekst został przerobiony i to wtedy postać, którą potencjalnie mógł zagrać Youssef, została skasowana. Nastąpiło to więc jeszcze przed atakiem Hamasu na Izrael.

Do sprawy w piątek odniósł się sam James Gunn. Na Threads napisał, że rozmawiał po wywiadzie Youssefa dla Salonu i wyjaśnili sobie sprawy. "Między nami wszystko gra".

Zdjęcia do widowiska "Superman: Legacy" mają ruszyć w marcu.

Zwiastun serialu "Upload"

Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones