Box DVD z najlepszymi filmami 12. T-Mobile Nowe Horyzonty już w sprzedaży

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Box+DVD+z+najlepszymi+filmami+12.+T-Mobile+Nowe+Horyzonty+ju%C5%BC+w+sprzeda%C5%BCy-94955
Na stronie www.nowehoryzonty.pl w sprzedaży znalazł się pakiet DVD z filmami z 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, które – zdaniem jurorów oraz nowohoryzontowej publiczności – stały się wydarzeniami ubiegłorocznego festiwalu, zostały nagrodzone, były szeroko komentowane lub cieszyły się wyjątkową popularnością.W tegorocznym zestawie znalazł się najbardziej ekstrawagancki film festiwalu w Cannes w 2012 roku, arcydzieło milczącego od ponad dekady francuskiego reżysera Leosa Caraksa"Holy Motors" – film wypełniony odniesieniami do historii światowego kina, balansujący na granicy dyscypliny i kompletnej nieprzewidywalności, mający już status kultowego.

Kolejną pozycją w zestawie jest kino niezwykłej atmosfery – "Post tenebrax lux" meksykańskiego mistrza Carlosa Reygadasa, nagrodzony w Cannes za najlepszą reżyserię.  

Kolejnym dziełem nagrodzonym w Cannes, które znalazło się w boksie, jest "Za wzgórzami" Cristiana Mungiu. Rumuński reżyser odważnie podszedł do tematu zakazanej miłości i opętania, a jego film otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz oraz dla najlepszych aktorek  festiwalu (Cosmina Stratan i Cristina Flutur).

W pakiecie znalazły się też niepokojące "Sąsiedzkie dźwięki" Brazylijczyka Klebera Mendoncy Filho, które zdobyły m.in. nagrodę krytyków FIPRESCI podczas festiwali w Rotterdamie i Wrocławiu.

Wyjątkową pozycją w zestawie jest nakręcony ponoć za 150 euro portret współczesnego francuskiego społeczeństwa "Donoma", debiut Djinna Carrénarda, który zdobył prestiżową Nagrodę Publiczności podczas MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Polskim akcentem jest kontrowersyjny "Sekret" Przemysława Wojcieszka z Tomaszem Tyndykiem i Agnieszką Podsiadlik, który został wyróżniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za odwagę w poruszaniu tematów, które do tej pory nie zostały w polskim kinie dostrzeżone. Niepokorny reżyser mierzy się z coraz częściej wychodzącymi dziś z ukrycia polskimi winami wobec Żydów.

W zestawie najlepszych filmów 12. T-Mobile Nowe Horyzonty nie mogło zabraknąć zdobywcy Grand Prix głównego konkursu festiwalowego – subtelnego filmu drogi o rozpadzie małżeństwa Od czwartku do niedzieli młodej chilijskiej reżyserki Domingi Sotomayor Castillo.  

http://www.nowehoryzonty.pl/sklepOpis.do?id=354

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones