NOWE HORYZONTY 2012: "W drodze" Waltera Sallesa na koniec festiwalu

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/NOWE+HORYZONTY+2012%3A+%22W+drodze%22+Waltera+Sallesa+na+koniec+festiwalu-87493
Dzisiaj o 19.00 w kinie Helios odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom czterech festiwalowych konkursów. Jutro odbędą się również trzy pokazy adaptacji legendarnej książki Jacka Kerouaca "W drodze". Film Waltera Sallesa będzie miał we Wrocławiu polską premierę.

Urszula Lipińska pisze o filmie w festiwalowym katalogu: "Początek wyznacza przypadkowe spotkanie marzącego o karierze pisarza Sala Paradise’a z Deanem Moriartym. Dean ma wiatr we włosach, przygodę we krwi i nieprzejednany bunt w charakterze. Mknie przez życie z towarzyszką, Marylou, prowadzącą się równie nonszalancko jak on, i nie ogląda się na społeczne konwenanse. Ta spontanicznie sklecona grupa wyrusza w podróż przez przepastną Amerykę. Nie wiedzą, dokąd zmierzają, jadą przed siebie. Najczęściej bez pieniędzy, niekiedy na bakier z prawem. Kradną samochody lub łapią nadarzające się okazje. Liczy się tylko to, aby nieprzerwanie być w ruchu, umykając wszystkiemu, czym gardzą: nudzie, materialnym potrzebom, rodzinnym obowiązkom, oczekiwaniom otoczenia. Sal wyrusza w tę gorączkową pogoń za wrażeniami obarczony bagażem konfliktu wewnętrznego, sprzecznych żądz i nieśmiałości. Gubiąc je w narkotycznym zamroczeniu i erotycznych uniesieniach, odkrywa drzwi do świata szaleńczej przygody. Przygody, którą pragnie chłonąć łapczywie wszystkimi zmysłami".

W filmie występują gwiazdy amerykańskiego kina: Garrett Hedlund, Sam Riley, Kristen Stewart, Amy Adams, Kirsten Dunst i Viggo Mortensen.
Udostępnij: