Box Office: "Kung Fu Panda 2" bije konkurentów na świecie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office%3A+%22Kung+Fu+Panda+2%22+bije+konkurent%C3%B3w+na+%C5%9Bwiecie-74536
Dzięki solidnym debiutom w 17 krajach, animacja "Kung Fu Panda 2" znalazła się na szczycie światowego box office-u (bez wpływów z USA). Obraz zarobił 56,5 miliona dolarów, a jego łączne wpływy przekroczyły już 205 milionów. W ten weekend film najlepiej poradził sobie w Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie zgarnął 10 milionów. Niewiele mniejsze wpływy (8,3 mln) zanotowano w Meksyku.

Na drugim miejscu znalazła się adaptacja marvelowskiego komiksu "X-Men: Pierwsza klasa". Film sprzedaje się znakomicie we Francji, gdzie drugi weekend z rzędu pozostał na szczycie listy przebojów. W sumie w weekend obraz zarobił 42,2 mln dolarów.

Trzecie miejsce przypadło liderowi poprzednich trzech notowań, "Piratom z Karaibów: Na nieznanych wodach". Weekendowe wpływy wyniosły 41,1 mln dolarów. Film jest wielkim hitem w Japonii, gdzie tylko w weekend zarobił 6 milionów, a od premiery 74,5 miliona dolarów. W sumie za granicą "Na nieznanych wodach" wyciągnęło z kin 678 milionów, a po doliczeniu kwoty z rynku amerykańskiego ta suma wynosi już 886,8 mln. Wszystko wskazuje na to, że Johnny Depp będzie miał na swoim koncie kolejny miliardowy przebój.

Czwarte miejsce przypadło "Kac Vegas w Bangkoku" z wynikiem 38,3 mln dolarów. Łącznie poza granicami Stanów Zjednoczonych komedia zarobiła już 215,5 miliona i tym samym pobiła końcowy wynik oryginału. "Kac Vegas" poza Stanami zarobił "tylko" 191,6 mln.

Pierwszą piątkę zamyka debiutant. "Super 8" pojawiło się w zaledwie 9 krajach, lecz to wystarczyło, by zarobić 6,7 mln dolarów. Film zajął pierwsze miejsce w Hongkongu, na Tajwanie, w Tajlandii i Wietnamie. W Australii musiał zadowolić się trzecim miejscem, ale z przyzwoitym wynikiem – 2,7 mln dolarów.