Carey Mulligan w nowym filmie Bradleya Coopera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Carey+Mulligan+w+nowym+filmie+Bradleya+Coopera-139435
Carey Mulligan w nowym filmie Bradleya Coopera
źródło: Getty Images
autor: Dia Dipasupil
Po sukcesie "Narodzin gwiazdy" Bradley Cooper znów stanie za kamerą. Tym razem opowie o Leonardzie Bernsteinie, w którego wcieli się także na ekranie. U jego boku stanie Carey Mulligan. Aktorka zagra Felicię Montealegre Cohn Bernstein, żonę legendarnego kompozytora. Projekt pod roboczym tytułem "Maestro" powstaje dla platformy Netflix. Zdjęcia mają ruszyć wiosną przyszłego roku.

Cooper jest także współautorem scenariusza, który napisał wraz z nagrodzonym Oscarem za "Spotlight" Joshem Singerem. W jego powstawanie zaangażowani byli członkowie rodziny kompozytora. "Maestro" nie będzie typową biografią, lecz kompleksową historią długoletniego związku pary, która doczekała się trójki dzieci. Producentami dzieła będą Martin Scorsese i Todd Phillips.

Jamie Bernstein, córka Felicii i Leonarda, uważa, że Mulligan świetnie sprawdzi się w roli jej matki. "Z pewnością uda jej się uchwycić wyjątkowe połączenie dowcipu, ciepła, eleganckiego piękna i głębi emocji, jakie charakteryzowały Felicię", powiedziała. 
Udostępnij: