Co dalej z widowiskiem "Alita: Battle Angel"? Rodriguez odpowiada

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Co+dalej+z+widowiskiem+%22Alita%3A+Battle+Angel%22+Robert+Rodriguez+odpowiada+%E2%80%93+Filmweb-150693
Co dalej z widowiskiem "Alita: Battle Angel"? Rodriguez odpowiada
Po hucznej premierze "Ality: Battle Angel" – wspólnym dziele Roberta Rodrigueza i Jamesa Camerona – kolejne części wydawały się tylko kwestią czasu, i to raczej krótszego niż dłuższego. Tymczasem w ciągu ostatnich czterech lat słyszeliśmy jedynie mało konkretne zapewnienia, że – owszem – plany są, ale do realizacji daleko. Dlaczego film o takim potencjale nie dostał do tej pory wsparcia do stworzenia kontynuacji? I czy kolejne odsłony mają w ogóle szansę powstać? Robert Rodriguez odpowiedział na te pytanie w jednym z ostatnich wywiadów promujących jego nowy film pod tytułem "Hypnotic".

"Alita: Battle Angel" – co poszło nie tak i czy jest szansa na kolejne części?


W wywiadzie udzielonym stronie Collider Rodriguez ujawnił, że problemy z "Alitą" zaczęły się jeszcze przed jej ukończeniem – kiedy to wytwórnia Fox została przejęta przez Disneya i niemal cały zespół odpowiedzialny za jej powstanie został zwolniony. Przez kolejne lata Disney nie był zainteresowany produkcją żadnych rzeczy poza swoimi własnymi tytułami. 

kadr z filmu "Alita: Battle Angel"
Twórca "Ality" nie pozostawia jednak miłośników swojego filmu bez nadziei:

"Ostatnio widziałem kilka filmów Foxa, więc to daje nadzieję". Rodriguez powiedział też, że rozmawiał z producentem Jonem Landauem oraz Jamesem Cameronem i obaj panowie wciąż są zainteresowani robieniem sequela. Co więcej, nakreślili nawet kształt drugiej i trzeciej części, więc jak powiedział Rodriguez: "Materiał już jest. Więc tak, mamy nadzieję, że to się stanie". Dodał jednak, że póki co nie może obiecać widzom nic więcej, bo nie ma w tej chwili nic konkretnego. 

Przypomnijmy, że na początku tego roku Cameron sugerował, jakoby kontynuacja "Ality" powstała w formie serialu. Więcej o tym przeczytacie pod LINKIEM TUTAJ. 

"Alita: Battle Angel" – o czym jest film?


Alita (
Rosa Salazar) budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido (Christoph Waltz), sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu. Podczas gdy Ido stara się chronić ją przed jej własną tajemniczą historią, nowy przyjaciel Ality, Hugo (Keean Johnson), twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Dopiero, gdy potężne, śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, Alita odkrywa klucz do swej przeszłości - posiada niezwykłe zdolności bojowe, a ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę. 

Poniżej przypominamy zapowiedź filmu.

"Alita: Battle Angel" – zwiastun filmuPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones