Cykl "Tom i Jerry" powróci jako kinowe widowisko

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Cykl+%22Tom+i+Jerry%22+powr%C3%B3ci+jako+kinowe+widowisko-130332
Warner Animation Group szykuje film hybrydowy (połączenie animacji z grą żywych aktorów) "Tom and Jerry". Tak w każdym razie twierdzi portal Variety. W przygotowaniu jest też animacja "Scooby-Doo".


WAG ma już kandydata na stanowisko reżyser filmu "Tom and Jerry". Jest nim Tim Story mający na swoim koncie "Fantastyczną Czwórkę: Narodziny Srebrnego Surfera", dwie części "Prawdziwej jazdy" oraz "Shafta", który trafi do kin w przyszłym roku.

Z kolei z animowanym "Scoobym-Doo" związał się Chris Columbus. Będzie on producentem wykonawczym całości. Nie jest jasne, czy oznacza to porzucenie planów realizacji aktorskiego filmu o przygodach Scooby'ego, który ma trafić do kin w 2020 roku.

"Tom i Jerry"
to seria krótkometrażowych animacji realizowanych przez Williama Hannę i Josepha Barberę dla MGM w latach 1940-1957. Powstało ich wtedy 114. W latach 60. zrealizowano dalszych 47 opowiastek. Jej bohaterami są kot Tom i mysz Jerry. Tom zazwyczaj próbuje złapać Jerry'ego, a ten dzięki swojemu sprytowi lub zwykłemu szczęściu zazwyczaj mu umyka.

O wersji kinowej mówi się od lat. Jeśli tym razem planu uda się zrealizować, to prace nad filmem rozpoczną się w przyszłym roku.