Czy "Constantine" zmieni stację?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+%22Constantine%22+zmieni+stacj%C4%99-109678
Wszystko wskazuje na to, że koniec "Constantine'a" jest bliski. Dla tych, którzy śledzą losy serialu, nie jest to zaskoczenie. Projekt nie cieszy się zbyt dużą popularnością i już w listopadzie NBC zdecydowało, że pierwszy sezon będzie miał jedynie 13 odcinków, choć pierwotnie planowano ich co najmniej 20.Jednak dla fanów serialu mamy też dobrą wiadomości. Koniec "Constantine'a" może być początkiem "Hellblazera". Istnieje bowiem plan, zgodnie z którym serial zostanie przeniesiony do stacji Syfy, gdzie od drugiego sezonu funkcjonowałby właśnie pod zmienionym tytułem. Universal, do którego należy i NBC i Syfy, chce w ten sposób utrzymać przy sobie skromną, ale wierną bazę fanów, jakich "Constantine" się doczekał. Na razie nie wiadomo, ile, poza tytułem, zostałoby zmienione, gdyby Syfy rzeczywiście przyjęło projekt.

Doświadczony łowca demonów i mistrz wiedzy tajemnej John Constantine (Matt Ryan) specjalizuje się w sprowadzaniu piekła... piekłu. Uzbrojony w niebezpieczną wiedzę i spryt prowadzi walkę o lepsze jutro – a przynajmniej prowadził. Skoro jego dusza i tak została już potępiona i skazana na piekielną wieczność, postanowił w końcu porzucić czynienie dobra. Kiedy jednak demony wzięły sobie na celownik Liv (Lucy Griffiths), córkę jego najstarszego przyjaciela, John niechętnie powraca do walki z siłami nieczystymi. I zrobi wszystko, by Liv uratować...

Wkrótce odkrywa, że "drugi wzrok" Liv – umiejętność spoglądania na świat poza naszym światem i przewidywania wydarzeń o charakterze nadprzyrodzonym – stanowi zagrożenie dla nowego zła, które czai się w mrokach. Teraz już nie tylko Liv potrzebuje ochrony – anioły zaczynają się denerwować. Tak więc John i Liv muszą wykorzystać jej dar i jego wiedzę, by przemierzając kraj wypędzać z naszego świata szatański pomiot. I kto wie, być może na końcu tej drogi zabłyśnie promień nadziei dla Johna Constantine'a i jego duszy.